Pracownicy zrzeszeni w naszym członkowskim Związku działającym przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Opolu rozpoczęli zapowiadany protest. Na budynkach opolskich jednostek pomocy społecznej pojawiły się banery oraz plakaty informujące o trwającej akcji protestacyjnej. Strona związkowa nie wyklucza zaostrzenia działań.

Wobec postawy pracodawcy, który unika przyjęcia odpowiedzialności za konkretne propozycje rozwiązań dotyczących spełnienia postulatów płacowych - związkowcy zdecydowali się na razie na najmniej uciążliwą dla mieszkańców formę działań protestacyjnych.

W spór został również zaangażowany wyznaczony mediator z listy Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, który już wystąpił z propozycją spotkania z Prezydentem Miasta. To właśnie władze samorządowe wykazywały dotychczas gotowość do zażegnania konfliktu deklarując konkretne wysokości wzrostu uposażeń, jednak nie na tyle istotne by w sposób zasadniczy poprawić los pracowników miejscowej pomocy społecznej. Zarząd Związku dążąc do porozumienia gotów był z kolei na ustępstwo polegające na rozłożeniu żądanej kwoty 600 zł na etat np. na najbliższe na 2 lata.

O trwającym sporze i proteście informują regionalne media. Zapraszamy do zapoznania się z wybranymi relacjami:

TVP Opole

Radio Opole