W dniu 13.02.2017 r. Federacja wystąpiła do Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej z zapytaniem o prace legislacyjne dotyczące wprowadzenia legitymacji służbowych dla asystentów rodziny.

Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie zbiórki środków na leczenie naszej koleżanki - pracownika OPS w Przelewicach, która choruje na nowotwór i wymaga niekonwencjonalnego leczenia,które w warunkach polskich jest płatne. Koszt jednej niestandardowej dawki chemioterapii wynosi 16 000 zł, a potrzeba jest ich przynajmniej kilka.

Nasza członkowska organizacja z Warszawy uzgodniła z pracodawcą wprowadzenie na stałe uprawnienia polegającego na możliwości rozpoczynania i kończenia przez pracowników dnia pracy w różnych godzinach.

Federacja uzyskała adresy placówek udzielających w każdym z województw pomoc psychologiczną i prawną dla pracowników socjalnych w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa. Publikujemy pełne zestawienie podmiotów podanych przez wojewodów.

Federacja otrzymała długo oczekiwaną odpowiedź na wystąpienie adresowane do Premier RP w sprawie wprowadzenia rządowego programu "Za życiem". Odpowiedzi w imieniu Pani Beaty Szydło udzielił resort rodziny.

Za nami ostatnie godziny 2016 r., w którym wiele działo się również w pomocy społecznej i pracy socjalnej. Wybraliśmy dla Was – naszym zdaniem – najważniejsze wydarzenia minionego roku.