39-latek groził nożem pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Bytomiu po tym jak nie uzyskał oczekiwanych świadczeń. Napastnik został zatrzymany i usłyszał m.in. zarzuty kierowania gróźb oraz znieważania osoby podlegającej ochronie przewidzianej dla funkcjonariuszy publicznych.

Pilne Resort rodziny m.in. pod wpływem sprzeciwu Federacji oraz organizacji partnerskich wycofał się z projektu wprowadzenia do systemu odrębnych jednostek organizacyjnych pomocy społecznej, jakimi miały stać się Centra Usług Społecznych.

W dniu 31 maja br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku spotkali się przedstawiciele Federacji, Trójmiejskiego Zespołu Pracowników Socjalnych, Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Gdańskiego by podsumować dotychczasowe działania związane z kwestią bezpieczeństwa pracowników, a także zaplanować kolejne przedsięwzięcie.

W połowie maja br. w Krasnem (woj.podkarpackie) doszło do kolejnego groźnego zdarzenia wobec pracowników pomocy społecznej. Pijany klient żądając większego zasiłku groził pracownikowi, jak się później okazało atrapą broni.

Witamy w naszym gronie nowych członków, którzy dołączyli do nas w Warszawie (DPS) oraz Rzeszowie (MOPS). Życzymy Wam satysfakcji i zadowolenia ze wspólnej działalności na rzecz poprawy warunków pracowniczych oraz profesjonalizacji zawodów pomocowych.