Federacja uzyskała adresy placówek udzielających w każdym z województw pomoc psychologiczną i prawną dla pracowników socjalnych w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa. Publikujemy pełne zestawienie podmiotów podanych przez wojewodów.

Federacja otrzymała długo oczekiwaną odpowiedź na wystąpienie adresowane do Premier RP w sprawie wprowadzenia rządowego programu "Za życiem". Odpowiedzi w imieniu Pani Beaty Szydło udzielił resort rodziny.

W ekspresowym tempie przybywa nam fanów w mediach społecznościowych. W ostatnich dniach przekroczyliśmy 3000 polubień na facebooku. Gorąco dziękujemy Wam za obecność i wsparcie nie tylko w wirtualnej przestrzeni.

Za nami ostatnie godziny 2016 r., w którym wiele działo się również w pomocy społecznej i pracy socjalnej. Wybraliśmy dla Was – naszym zdaniem – najważniejsze wydarzenia minionego roku.

Resort rodziny w odpowiedzi na apel Federacji o ustawowe zwiększenie kwoty dodatku terenowego - stoi na stanowisku, że powyższa zmiana spowodowałaby obciążenie finansowe dla budżetów samorządów. Jednocześnie Ministerstwo wskazuje ten sam samorząd jako właściwy do rozpatrzenia postulatów finansowych naszej grupy zawodowej.

Federacja otrzymała odpowiedź z MRPIPS w sprawie danych regionalnych podmiotów, które według założeń, miały udzielać pracownikom - pomoc psychologiczną oraz prawną w sytuacji zagrożenia ich bezpieczeństwa. Resort rodziny, pomimo zapewnień iż każde z województw zadeklarowało udostępnienie takiego wsparcia na poziomie powiatów - nie dysponuje jednak ich bazą teleadresową.

Mijają dwa lata od tragicznych wydarzeń w Makowie, gdzie w wyniku celowego podpalenia - śmierć poniosły nasze koleżanki - Renata Białkowska oraz Małgorzata Kowalczyk.

Trwa dramat cywilów w Syrii, w tym w oblężonym Aleppo, w którym - jak donoszą media - cały czas dochodzi do aktów zbrodni skierowanych wobec miejscowej ludności. Na początku miesiąca po ataku z powietrza, zginął również Anas al-Basha - pracownik socjalny uczestniczący w misji niesienia pomocy dzieciom, które straciły rodziców w wyniku toczących się walk - informuje na swojej stronie IFSW.

W dniu 09.12.2016 r., zgodnie z zawartym porozumieniem pomiędzy Federacją a Uniwersytetem Jagiellońskim, odbyły się zajęcia dla studentów kierunku Praca Socjalna prowadzonego w Instytucie Socjologii.