PILNE Kolejny atak na pracowników pomocy społecznej. Pijany mężczyzna zaatakował siekierą pracowników OPS w Margoninie (woj. wielkopolskie).

Jak się dowiedzieliśmy - Państwowa Inspekcja Pracy w Radomiu skierowała wniosek do Sądu o ukaranie p.o. kierownika GOPS w Wierzbicy w związku z rażącym naruszeniem prawa pracy przy zwalnianiu strajkujących pracowników tej jednostki. Stwierdzono również szereg innych naruszeń prawa pracy tj. w zakresie terminowości wypłacania wynagrodzeń za pracę, terminowości wydawania świadectw pracy oraz szkoleń bhp.

Niskie wynagrodzenia, mnogość zlecanych przez samorządy zadań oraz brak rozumienia roli ośrodków pomocy społecznej - to najważniejsze tezy artykułu w Gazecie Prawnej autorstwa Pani Michaliny Topolewskiej. 

W dniu 22.02.2016 r. przedstawiciele Federacji na zaproszenie Kancelarii Prezydenta RP - spotkali się z przedstawicielami Biura Dialogu i Inicjatyw Społecznych, w tym Dyrektor Biura - Panią Grażyną Wereszczyńską.

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej powraca do tematu oddzielenia pracy socjalnej od postępowań administracyjnych. O planach resortu pracy na 2016 r. pisze Gazeta Prawna. 

Kontrole Państwowej Inspekcji Pracy oraz Wojewody Mazowieckiego w GOPS w Wierzbicy, a także wniosek Federacji o zwołanie Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego - to najważniejsze wydarzenia ostatnich dni w związku z trwającą akcją strajkową.

Pilne Jest porozumienie pomiędzy stroną związkową, a władzami miasta Łodzi oraz pracodawcą. Od jutra strajkujący wracają do pracy, a pracownicy łódzkiego Ośrodka otrzymają podwyżki. 

Nie ma rozwiązania sporu zbiorowego w Wierzbicy. Trwa strajk pracowników miejscowego Ośrodka. Zwolniono kolejnego pracownika. W zamian wprowadzono umowy zlecenie i "głodowe" stawki. 

Rządowy projekt ustawy o pomocy państwa w wychowaniu dzieci został przesłany do Sejmu. Projekt pomimo rozbudowanych konsultacji zawiera jedynie nieznaczną część zgłoszonych uwag organizacji pozarządowych. 

Pilne Sprawca podpalenia i śmierci pracowników w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Makowie został skazany na karę dożywotniego pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny.

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy

 POMÓŻ NAM POMAGAĆ W ZAGROŻENIU COVID-19