Dziennik Gazeta Prawna w wydaniu z dnia 27.04.2016 r. zamieścił artykuł dotyczący projektu rozporządzenia w sprawie rodzinnego wywiadu środowiskowego. Nie zabrakło w nim wypowiedzi przedstawiciela Federacji.

W Strzelcach Opolskich sprawa traktowania pracowników miejscowego PCPR doszła do punktu zwrotnego. Federacja wystąpiła o odwołanie dotychczasowego dyrektora, który - jak się dowiadujemy z miejscowych mediów - po spotkaniu w starostwie znalazł się na zwolnieniu.

W dniu 16.04.2016 r. zakończył się organizowany przez cztery krakowskie uczelnie - II Ogólnopolski Tydzień Pracy Socjalnej. W tym roku patronat nad wydarzeniem objęła m.in. Federacja.

W sprawie sytuacji w strzeleckim centrum pomocy rodzinie głos zabrały miejscowe media. W dzisiejszym wydaniu Nowej Trybuny Opolskiej opublikowany został obszerny artykuł dotyczący traktowania pracownic i podopiecznych Centrum przez jego dyrektora.

W dniu 06.04.2016 r. w Wierzbicy doszło do pierwszego spotkania mediacyjnego w ramach działań Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego.

Federacja otrzymuje coraz więcej zgłoszeń dotyczących podejrzenia występowania mobbingu w jednostkach pomocy społecznej. Ostatnio podjęliśmy się obrony praw i interesów pracowników PCPR w Strzelcach Opolskich.   

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy

 POMÓŻ NAM POMAGAĆ W ZAGROŻENIU COVID-19