Interwencja Federacji w Strzelcach Opolskich wydaje się przynosić pierwsze pozytywne efekty. Starosta strzelecki właśnie ustanowił pełniącą obowiązki dyrektora miejscowego PCPR.

Przypominamy afera w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Strzelcach Opolskich wybuchła, gdy wyszło na jaw, że przez szereg lat miało dochodzić w ww. jednostce do niewłaściwego zachowania pracodawcy wobec pracowników. Z prośbą o interwencję zwrócili się do Federacji niemal wszyscy pracownicy PCPR. Oprócz zarzutów mobbingu, w stosunku do kierującego Centrum - pojawiły się także zastrzeżenia samych rodzin zastępczych korzystających z jego pomocy. Twierdzenia pracowników częściowo podzieliła również Państwowa Inspekcja Pracy, w Centrum zarządzono także zewnętrzny audyt firmy specjalizującej się w badaniu zjawiska mobbingu.  

W ostatnich tygodniach sprawa nabrała tempa - Dyrektor PCPR został wezwany do Starostwa, po którym to spotkaniu znalazł się na zwolnieniu. O zmiany personalne wystąpiła wprost Federacja. Czarę goryczy przelała jednak sytuacja, gdy miejscowe media ujawniły, iż będąc na zwolnieniu - Dyrektor przebywał jednocześnie w siedzibie Centrum.

Starosta strzelecki podjął decyzję o natychmiastowej wymianie zamków w budynku jednostki, a samego Dyrektora zastąpił nowo powołaną osobą.

Mamy nadzieję, iż efekty zmian okażą się trwałe. Już wkrótce przedstawiciele Federacji odwiedzą dzielne i zdeterminowane kobiety ze Strzelec Opolskich, które postanowiły zawalczyć o godne i bezpieczne warunki dla wykonywanej pracy.       

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

Partnerzy

Polecamy