Nadrabiamy zaległości. 16 maja br. spotkaliśmy się z koleżankami z PCPR w Strzelcach Opolskich, które podjęły heroiczną walkę o godne warunki swojej pracy. Walkę, co ważne zakończoną sukcesem. 

Podczas spotkania mieliśmy okazję poznać kulisy wydarzeń w strzeleckim Centrum. Wieloletnie narażenie na niewłaściwe zachowanie ze strony przełożonego, początkowy brak reakcji lokalnego samorządu, stopniowe eliminowanie poszczególnych pracowników, którzy zmuszeni okolicznościami odchodzili z pracy lub trafiali na długotrwałe zwolnienia. Z uwagi na dobro zainteresowanych oraz toczące się postępowania nie podajemy szczegółów tychże zdarzeń, jednak te opisane nam podczas spotkania budzą przerażenie i skłaniają do refleksji o kondycji traktowania pracowników pomocy także w innych miejscach w Polsce.

Dziś o wyniesionych doświadczeniach nasze koleżanki ze Strzelec potrafią opowiadać z dystansem. Dzięki determinacji i wzajemnej solidarności, które rosły wraz z presją wywieraną wobec nich przez przełożonego, udało się doprowadzić do korzystnej zmiany. Od kilku tygodni obowiązki Dyrektora PCPR pełni nowa, powołana przez Starostę Strzeleckiego - osoba. Cieszymy się również, że Federacja mogła wspomóc swoim działaniem rozwiązanie lokalnego problemu.

Przesłanie ze Strzelec Opolskich dla innych pracowników jest czytelne - trzymajcie się razem, korzystajcie z pomocy z zewnątrz i bądźcie wytrwali.     

 

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

Partnerzy

Polecamy