Miło jest nam poinformować, że Federacja została partnerem realizowanego przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej - projektu, którego celem jest propagowanie pracy socjalnej z określonymi grupami klientów.

W ramach projektu organizowane będą m.in. seminaria, w trakcie których nastąpi prezentacja wyników badań naukowych prowadzonych w obszarze pomocy społecznej i pracy socjalnej przez przedstawicieli różnych dyscyplin naukowych, a także wymiana doświadczeń pomiędzy praktykami.

Każde z seminariów poświęcone zostanie rzetelnej analizie konkretnego problemu społecznego. Ich wybór nie jest przypadkowy. Wydarzenie ma bowiem na celu wyeksponowanie najbardziej aktualnych kwestii oraz wymianę doświadczeń, wskazanie dobrych praktyk, zakreślenie potrzeby ewentualnych zmian i wypracowanie nowych rozwiązań dla praktyki. Przedmiotem dyskusji w ramach poszczególnych seminariów  będą: bezrobocie i ubóstwo, niepełnosprawność, uzależnienia od substancji i czynności młodzieży i dorosłych oraz kryzys migracyjny.

O poszczególnych wydarzeniach projektu będziemy informować na naszych stronach. Więcej szczegółów dotyczących projektu Pomoc społeczna i praca socjalna w dobie dynamicznych przemian społecznych dostępnych jest na stronie www.aps.edu.pl oraz w numerze 6/2017 czasopisma Praca Socjalna. Realizatorem projektu jest Instytut Profilaktyki Społecznej i Pracy Socjalnej APS.

Już dziś gorąco zachęcamy do udziału w wydarzeniach.