Ważne Ogólnopolski Komitet Protestacyjny wystosował list do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej - Pani Elżbiety Rafalskiej. Stanowisko sygnatariuszy listu w praktyce otwiera działania związane z Ogólnopolskim Protestem Pracowników Pomocy Społecznej.

List sygnowany z datą 31 sierpnia br. stanowi swoiste podsumowanie dotychczas prowadzonego dialogu z resortem rodziny oraz wskazuje na najważniejsze przyczyny wejścia w otwarty spór z Rządem RP.

Autorzy nie szczędzą krytyki pod adresem przedstawicieli Ministerstwa, których postawa miała doprowadzić do eskalacji konfliktu. Wśród najważniejszych przyczyn protestu wymieniają pozorowanie dialogu, a ostatecznie nawet jego zerwanie. Zwracają również uwagę, że od początku, jako partnerzy społeczni usiłowali przez okres co najmniej dwóch lat wypracować kompromisowe rozwiązania dotyczące warunków pracy i profesjonalnego pomagania. Niestety ich liczne zabiegi okazały się bezskuteczne.

Powołany Ogólnopolskie Komitet Protestacyjny zapowiada, że działania będą prowadzone do skutku.

Przeczytaj list adresowany do Minister Elżbiety Rafalskiej