W Ciechanowie, gdzie trwa protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - odbyła się kolejna tura mediacji z udziałem Prezydenta Miasta. Strony nie zawarły porozumienia, ale włodarz Ciechanowa przedstawił konkretne propozycje wyjścia z impasu. W oczekiwaniu na  ich doprecyzowanie - związkowcy zawiesili swoją decyzję o zaostrzeniu protestu. 

Spotkanie z udziałem stron, przedstawicieli Federacji oraz wyznaczonego przez Ministerstwo Rodziny - mediatora, odbyło się w życzliwej atmosferze i z konkretnymi deklaracjami Prezydenta dotyczącymi realizacji postulatów związkowców. Pan Krzysztof Kosiński przedstawił ofertę dla pracowników, jednak z uwagi na konieczność analizy możliwości budżetowych - rozmowy odłożono do 15.11 br. Strony spotkają się wprawdzie wcześniej podczas posiedzenia Wojewódzkiej Rady Dialogu Społecznego (5.11), jednakże do tego czasu raczej nie zapadną wiążące decyzje.

W trakcie rozmowy przedstawiciele Federacji wskazali również na nieakceptowalne zachowania pracodawcy podczas trwającego sporu zbiorowego, które mogą stać się przyczynkiem do ogólnopolskiej interwencji naszej organizacji.     

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

Partnerzy

Polecamy