Z odpowiedzi Ministerstwa na pismo Federacji dotyczące planowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej, bądących reakcją resortu na działania protestacyjne - wynika, że w grudniu złożono wniosek o wprowadzenie projektu nowelizacji do wykazu prac legislacyjnych. Co zostanie zmienione i w jakim zakresie zależeć będzie także od konsultacji, uzgodnień i opinii społecznych, a więc także od naszej postawy i działań w najbliższym czasie. 

Federacja złożyła wniosek o informację publiczną dotyczącą postępu prac legislacyjnych w zakresie realizacji postulatów protestacyjnych. Ministerstwo wprawdzie nadal milczy jaki będzie zakres proponowanych zmian, ale poinformowało że wpłynął już wniosek o wpisanie nowelizacji do wykazu prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Oznacza to, że rozpoczyna się kluczowy okres, w którym zdecyduje się - czy i które z naszych postulatów zostaną zrealizowane.

Nie ulega również wątpliwości, że wpływ na planowane zmiany będą miały działania strony pracowniczej. Stąd nasz nieustanny apel o konsekwencje i wytrwałość w proteście.

Już jutro, zgodnie z zapowiedzią przedstawimy Minister Rafalskiej kolejną odsłonę naszych żądań, które nadsłyłaliście w okresie "Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej"

Przeczytaj pismo Ministerstwa  

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

Partnerzy

Polecamy