Dziennik Rzeczpospolita na pierwszej stronie dzisiejszego wydania informuje o groźbie strajku w pomocy społecznej. W gazecie również obszerny artykuł dotyczący postulatów środowiska oraz reakcji ministerstwa, a także osobno komentarz do sytuacji pracowników pomocy społecznej na drugiej stronie wydania. Z kolei Minister Elżbieta Rafalska zabiera głos w sprawie planowanej akcji w serwisie wPolityce.pl twierdząc, że resort "wsłuchuje się w postulaty pracowników socjalnych".

W ślad za dzisiejszym wydaniem dziennika Rzeczpospolita, o akcji protestacyjnej donoszą największe media elektroniczne. Temat pojawił się m.in. w serwisach portali Newswek, Onet, Fakt, Radio Zet, Do Rzeczy, Interia, RMF FM. Punktem wyjścia jest oczywiście sztandarowy program rządu Rodzina 500+, jednak media informują również o sytuacji wszystkich pracowników pomocy społecznej, która wymaga podniesienia wynagrodzeń, ale także zmian legislacyjnych, które proponują od dawna protestujący. 

Minister Elżbieta Rafalska w wywiadzie udzielonym serwisowi wPolityce.pl potwierdza, że pracownicy pomocy społecznej i pracownicy socjalni to niezwykle ważna społecznie grupa zawodowa, która jest słabo wynagradzana. Dodaje jednak, że kształtowanie wyngrodzeń pracowników pozostaje w gestii samorządów, a grożbę opóźnień w wypłacie świadczeń rodzinnych kwituje sugestią, że protest dotyczy wyłącznie pracowników socjalnych, z których jedynie 200 zajmuje się w Polsce obsługą programu.      

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy