Minister Elżbieta Rafalska uzyskała mandat w wyborach do Parlamentu Europejskiego z okręgu gorzowskiego - wynika z danych opublikowanych przez Państwową Komisję Wyborczą. "Nie komentuję do czasu oficjalnych wyników. Dajcie mi ochłonąć." - stwierdziła szefowa resortu w wypowiedzi dla Gazety Lubuskiej. 

Jeśli zainteresowana przyjmie mandat europosła, będzie to oznaczało jej pożegnanie z ministerstwem rodziny, pracy i polityki społecznej, którym kierowała od początku kadencji polskiego parlamentu. Obu funkcji nie można bowiem łączyć.

Elżbieta Rafalska startowała z trzeciego miejsca na liście Prawa i Sprawiedliwości w okręgu gorzowskim. Uzyskała 70 916 głosów, co było czwartym wynikiem w ww. okręgu.  

[akt. 30.05] Minister E.Rafalska wygasiła swój mandat poselski w Sejmie, a więc jej odejście wydaje się być przesądzone, co potwierdza sama zainteresowana. Na giełdzie ewentualnych, mozliwych zastępców E.Rafalskiej wymienia się głównie jej wiceministrów z resortu tj. Stanisława Szweda, Krzysztofa Michałkiewicza, Marcina Zielenickiego oraz Kazmierza Kuberskiego. Mówi się także o Elżbiecie Witek. Najczęściej wskazywany na stanowisko po E.Rafalskiej jest jednak Stanisław Szwed. 

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy

 POMÓŻ NAM POMAGAĆ W ZAGROŻENIU COVID-19