Federacja wystosowała list do nowej minister rodziny, pracy i polityki społecznej. Oprócz tradycyjnych gratulacji i życzeń po objęciu funkcji, nasza organizacja apeluje o rozwiązanie trwającego od niemal roku sporu środowiska pracowników pomocy społecznej ze stroną rządową, a także wyraża oczekiwanie spotkania z nową szefową resortu.

W liście adresowanym do Pani Bożeny Bors-Szopy, PFZPSiPS informuje o trwającym Ogolnopolskim Proteście Pracowników Pomocy Społecznej, a także deklaruje gotowość do kontynuowania dialogu mającego na celu zażegnanie groźby strajku w pomocy społecznej. Federacja liczy tym samym, że wieloletnie doświadczenie nowej minister, która działała na rzecz praw pracowniczych, przełoży się również na wdrożenie efektywnych zmina legislacyjnych poprawiających warunki pracy i  warunki pomagania w sektorze pomocy społecznej.

Z całością listu można zapoznać się tutaj

[INFO] Włącz się w Strajk

FORUMpup