Już 24 i 25 listopada br. w Gdańsku odbędzie się III Forum Pracowników Socjalnych, tym razem pod hasłem „Łączenie. Wspólnota. Solidarność.” W tym roku zapraszamy nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich, którym bliska jest tematyka współpracy w obszarze pomocy społecznej. Udział w Forum jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona, więc warto już dziś zapewnić sobie uczestnictwo w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Forum w Gdańsku to już tradycja. W tym roku, biorąc pod uwagę potrzeby zgłaszane podczas Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej - stawiamy na debatę o tym jak ze sobą współpracować w obrębie różnych zawodów pomocowych, jak pomimo różnić tworzyć tożsamość środowiskową i jak solidarnie dbać o prawa pracownicze. Zapraszamy więc do udziału nie tylko pracowników socjalnych, ale także m.in. asystentów rodziny, opiekunki i opiekunów, pracowników domów pomocy społecznej i ośrodków wsparcia, pedagogów, wychowawców, pracowników świadczeń i ochrony zdrowia.

Tradycyjnie podczas Forum nie zabraknie wzruszeń, wspólnej zabawy, debaty oraz warsztatów. Bez „spinki” świętować będziemy „na bis” Dzień Pracownika Socjalnego w Klubie Miasto Aniołów. Podczas całego Forum obejrzeć będzie można z kolei wystawę stałą w ECS, ale także wystawę twórczości pracowników socjalnych, którzy po godzinach pracy m.in. malują, śpiewają, fotografują i piszą. Dzięki Forum poznacie też w realu pracowniczki socjalne, które tworzą znane w sieci fanpage dotyczące pracy socjalnej i pracowników socjalnych – „Pracownicy socjalni”, „Pracownik Socjalny” i „Baba z MOPSu”. Warto więc zostać do samego końca.

Dzięki współpracy z Fundacją „Dorastaj z Nami” zaprezentujemy również wystawę o przedstawicielach służb, którzy polegli podczas wykonywania obowiązków służbowych, w tym także o pracowniczkach socjalnych z Makowa. Fundacja pomaga dzieciom naszych bohaterów. Na specjalne zaproszenie gościem specjalnym Forum będzie rodzina Małgorzaty Kowalczyk – pracowniczki z Makowa.

Jeśli jeszcze się wahasz to koniecznie zapoznaj się z naszym Programem Forum dostępnym tutaj

Do udziału w Forum możesz się zgłosić wypełniając specjalny elektroniczny formularz dostępny tutaj

Organizatorzy Forum: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Europejskie Centrum Solidarności, Uniwersytet Gdański Patronat medialny Serwis Prawo.pl Partnerzy Forum: Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” MOPR w Gdańsku, Klub „Miasto Aniołów”, Fundacja Dorastaj z Nami Komitet Organizacyjny: Anna Dunajska, Maria Kamińska, Dorota Ścisło, Ewa Kluczyk, Jacek Kołtan, Marcin Boryczko, Paweł Maczyński

 

 

 

 

 

 

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

Partnerzy

Polecamy

  

FORUMpup