Wczoraj informowaliśmy o nowej formie akcji protestacyjnej pracowników MOPS w Brodnicy. Bannery protestacyjne zostały umieszczone na prywatnych posesjach. Jeden z nich, znajdujący się przy głównej trasie w mieście został, najprawdopodobniej w nocy - skradziony. Stosowne zawiadomienie wpłynęło już do organów ścigania. W podobnym przypadku w Głuchołazach, tyle że zniszczenia baneru, a nie jego kradzieży - bardzo szybko ustalono sprawcę. Oczywiście w miejscu skradzionej planszy pojawi się nowa i większa.

Spór zbiorowy i protest pracowników MOPS w Brodnicy trwa i obecnie znajduje się w fazie mediacji. Federacja domaga się m.in. poszanowania godności pracowników, zapewnienia im rzetelnej procedury antymobbingowej oraz uzgodnienia z organizacją związkową zasad korzystania z urządzeń GPS dla pracowników terenowych.