W listopadzie pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej w Świętochłowicach wszczęli spór zbiorowy z pracodawcą, w którym domagają się poprawy sytuacji płacowej. Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej Miasta Świętochłowice, który jest organizatorem sporu, należy do naszej Federacji.

W związku z tym, iż władze miasta Świętochłowice nie wyszły naprzeciw oczekiwaniom pracowników Ośrodka Pomocy Społecznej zrzucając winę na trudną sytuację miasta oraz w związku z brakiem porozumienia w sprawie postulatów płacowych, ignorowaniem strony społecznej przez władze samorządowe, stale rosnącymi kosztami życia oraz mając na uwadze coraz większe braki kadrowe przy stale rosnących zakresach obowiązków i malejących uposażeniach - pracownicy Ośrodka Pomocy Społecznej Świętochłowice wstąpili w listopadzie 2019 w spór zbiorowy z pracodawcą.

O kolejnych etapach sporu będziemy informowali.

[INFO] Włącz się w Strajk