W dniu dzisiejszym członkowie zarządu Federacji oraz członkowie naszej lokalnej organizacji związkowej z Końskich przeprowadzili akcję ulotkową adresowaną do mieszkańców miasta. Celem działań było poinformowanie o trwającym proteście w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, którego pracownicy domagają się m.in. podwyżek, poszanowania prawa związkowego oraz wprowadzenia nowych i czytelnych zasad nagradzania oraz przeciwdziałania mobbingowi. Dziękujemy Mieszkańcom Końskich za okazane słowa wsparcia i już możemy zapowiedzieć kolejne akcje protestacyjne. 

 

Spór zbiorowy w Końskich trwa od 2019 r. i obecnie znajduje się w fazie mediacji prowadzonej przez wyznaczonego mediatora z MRPiPS. Rozmowy trwają, ale nie doprowadziły dotychczas do przełomu. 

Dzisiejsza akcja ulotkowa jest też kolejną odsłoną trwającego protestu w MGOPS. Na elewacji budynku jednostki wcześniej umieszczono baner protestacyjny. Sukces dzisiejszej akcji spowodował, że ulotki będą ponownie rozdawane, a związkowcy już szykują nowe formy protestu. Do sprawy wrócimy. 

 

 

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy