PILNE Zakończyło się głosowanie w sprawie projektowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej, które wprowadzają korzystne rozwiązania dla pracowników socjalnych (wzrost dodatku terenowego, ścieżka awansu, wcześniejszy urlop dodatkowy, pomoc w sytuacji napaści etc.) Za przyjęciem projektu głosowało 438 posłów, wstrzymał się 1 poseł, a przeciw głosowało 12 posłów (wszyscy z KP Konfederacja i 1 z PiS). Teraz ustawa trafi do Senatu, a nasza organizacja jak dotychczas, skieruje stosowne wystąpienia do parlamentarzystów.

Te już przyjęte zmiany zakładają, zgodnie z naszymi postulatami m.in:

🔶️wzrost dodatku terenowego do 400 zł
🔶️wprowadzoną ścieżkę awansu zawodowego, z gwarancją podwyżki po uzyskaniu kolejnego stopnia awansu
🔶️skrócenie terminu oczekiwania na pierwszy dodatkowy urlop z 5 do 3 lat
🔶️regularne szkolenia i pomoc psychologiczną w sytuacji zagrożenia
🔶️odświeżone zadania pracownika socjalnego
🔶️dodatek terenowy wyłączony z warunku płacy minimalnej
🔶️dodatek terenowy niezależny od wywiadów środowiskowych, a jedynie od świadczenia pracy socjalnej w środkowisku
🔶️uprawnienia do zawodu po ukończeniu studiów podyplomowych, co ważne jest dla osób których uprawnienia zakwestionowano