W dniach 27-28.10.2016 r. w Szczecinie odbył się XXVI Zjazd Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej (PSSPS). Powoli dobrą tradycją staje się udział w wydarzeniu również przedstawiciela naszej Federacji. Tym razem na zaproszenie organizatorów uczestniczyliśmy w warsztatach poświęconych tematyce specjalizacji w zawodzie pracownika socjalnego.

Sąd Apelacyjny w Łodzi utrzymał w mocy wyrok kary dożywotnego pozbawienia wolności, 10 lat pozbawienia praw publicznych i zadośćuczynienia finansowego rodzinom dla mordercy pracowników socjalnych Ośrodka Pomocy Społecznej w Makowie. Sąd podkreślił, że zachowanie sprawcy zasługuje na szczególne potępienie, a zaplanowane i podjęte w imię własnych interesów morderstwo spowodowało, że ofiary nie będą mogły już patrzeć na rozwój swoich dzieci.

Jako pracownicy socjalni jesteśmy świadkami niezwykłych wydarzeń i sytuacji. Tym razem naszym koleżankom z Łodzi dane było przyjąć poród. Z ich pomocą na świat przyszedł chłopiec.

Federacja w piśmie skierowanym do kilkudziesięciu ogólnopolskich i regionalnych stacji telewizyjnych, rozgłośni radiowych, redakcji prasowych i portali internetowych zwróciła się z prośbą o stosowanie w przekazie medialnym właściwych pojęć dotyczących systemu pomocy społecznej i jej pracowników.

Trwa sądowa batalia w Wierzbicy, gdzie zwolnione pracownice z cierpliwością oczekują na rozstrzygnięcia Sądu w sprawie ich przywrócenia do pracy. Tymczasem w pozostałych licznych sprawach sądowych zapadały trzy kolejne wyroki niekorzystne dla kierownik GOPS w Wierzbicy. Wojewódzki Sąd Administracyjny zdecydował bowiem, że Pani Halina Janiszek - Stajniak musi udostępnić Federacji żądane informacje publiczne, a GOPS w Wierzbicy został też zobowiązany do zwrotu Federacji kosztów samego postępowania. Wyrok nie jest prawomocny.

          Był już wniosek o zasiłek na seks. W ostatnich latach Sąd Administracyjny zajmował się też odmowami ośrodków pomocy społecznej na wnioski obywateli o przyznanie pomocy na opłatę mszy błagalnej oraz doładowanie telefonu komórkowego na okres pół roku - informują media.

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy

 POMÓŻ NAM POMAGAĆ W ZAGROŻENIU COVID-19