W związku z wydarzeniami w Piątnicy, gdzie Federacja podjęła się obrony praw i interesów zwolnionego kierownika OPS – Zarząd PFZPSiPS postanowił wydać oświadczenie dla mediów.

Nadrabiamy zaległości. 16 maja br. spotkaliśmy się z koleżankami z PCPR w Strzelcach Opolskich, które podjęły heroiczną walkę o godne warunki swojej pracy. Walkę, co ważne zakończoną sukcesem. 

Federacja złożyła uwagi do ministerialnego projektu rozporządzenia w sprawie superwizji dla pracowników socjalnych. 

Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej oraz Forum Media Polska - wydawca miesięcznika "Doradca w pomocy społecznej" rozpoczęli współpracę.

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce uciążliwa powinność kserowania dokumentów tożsamości zostanie wyeliminowana. Legitymacje pracowników socjalnych mają z kolei zostać uzupełnione o wyciąg z przepisów ustawy dotyczący asysty policji i drugiego pracownika socjalnego.

Przedstawiciele Federacji w dniu 09.05.2016 r. uczestniczyli w spotkaniu poświęconym raportowi Banku Światowego w sprawie integracji społecznej w Polsce. 

Interwencja Federacji w Strzelcach Opolskich wydaje się przynosić pierwsze pozytywne efekty. Starosta strzelecki właśnie ustanowił pełniącą obowiązki dyrektora miejscowego PCPR.

PILNE Nowy przypadek napaści na pracowników socjalnych. W miejscowości Niemce (woj. lubelskie) pijany mężczyzna groził pozbawieniem życia dzieciom interweniujących pracowników MOPS.

Federacja nie ustaje w działaniach interwencyjnych dotyczących pracowników pomocy społecznej. Tym razem zajęliśmy się skandaliczną sytuacją zwolnienia kierownika OPS w Piątnicy (woj. podlaskie).

1 maja br. - symbolicznie w Święto Ludzi Pracy - przyjęliśmy w poczet członkowskich organizacji Federacji - Związek Zawodowy Pracowników MOPS w Jarosławiu. 

Pracownicy OPS Ursynów, dzięki determinacji Związku należącego do Federacji doczekali się procedury określającej zasady awansu zawodowego.

Ostatnie multimedia

Relacja online

[INFO] Włącz się w Strajk

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy

 POMÓŻ NAM POMAGAĆ W ZAGROŻENIU COVID-19