W związku z wydarzeniami w Piątnicy, gdzie Federacja podjęła się obrony praw i interesów zwolnionego kierownika OPS – Zarząd PFZPSiPS postanowił wydać oświadczenie dla mediów.

Nadrabiamy zaległości. 16 maja br. spotkaliśmy się z koleżankami z PCPR w Strzelcach Opolskich, które podjęły heroiczną walkę o godne warunki swojej pracy. Walkę, co ważne zakończoną sukcesem. 

Wszystko wskazuje na to, że już wkrótce uciążliwa powinność kserowania dokumentów tożsamości zostanie wyeliminowana. Legitymacje pracowników socjalnych mają z kolei zostać uzupełnione o wyciąg z przepisów ustawy dotyczący asysty policji i drugiego pracownika socjalnego.

Interwencja Federacji w Strzelcach Opolskich wydaje się przynosić pierwsze pozytywne efekty. Starosta strzelecki właśnie ustanowił pełniącą obowiązki dyrektora miejscowego PCPR.

PILNE Nowy przypadek napaści na pracowników socjalnych. W miejscowości Niemce (woj. lubelskie) pijany mężczyzna groził pozbawieniem życia dzieciom interweniujących pracowników MOPS.

Federacja nie ustaje w działaniach interwencyjnych dotyczących pracowników pomocy społecznej. Tym razem zajęliśmy się skandaliczną sytuacją zwolnienia kierownika OPS w Piątnicy (woj. podlaskie).

1 maja br. - symbolicznie w Święto Ludzi Pracy - przyjęliśmy w poczet członkowskich organizacji Federacji - Związek Zawodowy Pracowników MOPS w Jarosławiu. 

Logowanie

Strefa członkowska widoczna wyłącznie dla członków Federacji. Zaloguj się przy użyciu otrzymanych danych lub skontaktuj z administratorem.

Relacja [2018-2019]