Jest socjologiem i pracownikiem socjalnym, adiunktem w Instytucie Socjologii UJ, związanym również z Uniwersytetem Papieskim JP II w Krakowie.Od 1989 roku jako pracownik socjalny zaangażowany w terapię społeczną na rzecz osób chorujących psychicznie. Członek Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej. Założyciel i członek Zarządu Instytutu Terapii i Edukacji Społecznej – Stowarzyszenie. Członek Centralnej Komisji Egzaminacyjnej przy MRPiPS. Autor licznych publikacji z zakresu socjologicznej pracy socjalnej, zdrowia psychicznego oraz ekonomii i przedsiębiorczości społecznej. Od ponad dziesięciu lat prowadzi zajęcia dydaktyczne dla studentów pracy socjalnej. Pomysłodawca Tygodnia Pracy Socjalnej.

W Federacji pełni funkcję doradcy ds. profesjonalizacji pracy socjalnej.  

Jest pracownikiem socjalnym, przez wiele lat pracował w terenie m.in. z grupami uchodźców oraz rozwijał wolontariat w Ośrodku Pomocy Społecznej w Warszawie. Związany z licznymi organizacjami pozarządowymi, jeden z pomysłodawców i inicjatorów Ruchu Pracowników Socjalnych Pomarańczowa Inicjatywa. Wieloletni i traktowany przez środowisko pracowników socjalnych jako faktyczny - redaktor i współzałożyciel Pierwszego Portalu Pomocy Społecznej OPS.pl. Przez wiele lat wobec braku reprezentatywnej organizacji pracowników socjalnych w Polsce, podtrzymywał kontakt i dialog z Międzynarodową Federacją Pracowników Socjalnych (IFSW). 

W Federacji pełni funkcję przedstawiciela w IFSW oraz przedstawiciela osób niezrzeszonych.

adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.