W dniu 20.03.2016 r. w Wierzbicy odbyła się pikieta w obronie pracowników miejscowego GOPS. Solidarnie pikietowali członkowie i członkinie Partii Razem, OZZ Inicjatywy Pracowniczej oraz Alternatywy Socjalistycznej.

Pomimo nie najlepszej pogody oraz dnia wolnego - pikieta zgromadziła kilkadziesiąt osób skandujących hasła zaprzestania represji wobec legalnie strajkujących członków Związku Zawodowego działającego przy Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej, poszanowania ich praw pracowniczych oraz zapewnienia godnych warunków pracy. Wzywano władze Wierzbicy do rozpoczęcia autentycznego dialogu z pracownikami oraz apelowano o przywrócenie do pracy zwolnionych działaczy. 

Pikieta była jednocześnie wyrazem wsparcia ze strajkującymi i odbywała się w czasie, gdy ustalane są warunki mediacji zleconej przez Wojewódzką Radę Dialogu Społecznego. Z tego powodu oraz uzgodnień pomiędzy wyznaczonym mediatorem a Federacją - nasza organizacja nie brała udziału w manifestacji. Niemniej jednak zaangażowanym w jej powstanie i przebieg organizacjom, podziękowania złożyły przedstawicielki Związku.

W imieniu Federacji gorąco dziękujemy Partii Razem, OZZ Inicjatywie Pracowniczej oraz Alternatywie Socjalistycznej za bezinteresowne i solidarne wsparcie okazane naszym Koleżankom z Wierzbicy.  

zdj. Partia Razem

 

 

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy