Był już wniosek o zasiłek na seks. W ostatnich latach Sąd Administracyjny zajmował się też odmowami ośrodków pomocy społecznej na wnioski obywateli o przyznanie pomocy na opłatę mszy błagalnej oraz doładowanie telefonu komórkowego na okres pół roku - informują media.

Jeden z mieszkańców województwa warmińsko-mazurskiego złożył w ubiegłym roku osobliwy wniosek do miejscowego ośrodka pomocy społecznej o przyznanie zasiłku na mszę błagalną w intencji "rozumu" dla dyrektor MOPS. Wniosek został rozstrzygnięty negatywnie, a obywatel kolejno odwoływał się do samorządowego kolegium odwoławczego oraz wojewódzkiego sądu administracyjnego. 

Jeszcze dłużej trwała sądowa batalia jednej z obywatelek, która w Warszawie zawnioskowała o przyznanie zasiłku na doładowanie telefonu komórkowego przy znacznym przekroczeniu kryterium dochodowego. Tym razem sprawa zawędrowała aż do Naczelnego Sądu Administracyjnego.

W obu przypadkach rozstrzygnięcia sądowe okazały się niekorzystne dla obywateli, za to zapewne kosztowne dla dla nas wszystkich.

Źródło: RP.pl Gazetaprawna.pl

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy