Zachęcamy osoby zainteresowane do przedkładania nam własnych uwag dotyczących rozporządzenia w sprawie mieszkań chronionych. Opinia Federacji zostanie przekazana Ministerstwu m.in. za pośrednictwem naszego przedstawiciela w Radzie Pomocy Społecznej.  

Projekt rozporządzenia ukazał się na stronach resortu 30 stycznia br., jednak projektodawca oczekuje na uwagi jedynie do 9.02.2018 r., ponieważ rozporządzenie musi wejść w życie już 1 marca br. Z tego powodu na Wasze opinie czekamy do 6 lutego br. Można je nadsyłać na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Rozporządzenie Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej w sprawie mieszkań chronionych jest realizacją upoważnienia ustawowego zawartego w art. 53 ust. 13 zmienionej ustawy z dnia 12 marca 2004 r. o pomocy społecznej (Dz. U. z 2017 r. poz. 1769, z późn. zm.), dodanym przez art. 2 pkt 2 ustawy z dnia 22 czerwca 2017 r. o zmianie niektórych ustaw w związku z realizacją programu „Za życiem” (Dz. U. poz. 1292).

Wydanie nowego rozporządzenia w sprawie mieszkań chronionych wynika z potrzeby określenia minimalnych standardów usług i minimalnych standardów pomieszczeń we wprowadzonych ustawą nowych rodzajach mieszkań chronionych: treningowych i wspieranych. Celem tych regulacji jest zagwarantowanie właściwego poziomu usług oddzielnie dla mieszkań chronionych treningowych oraz dla mieszkań chronionych wspieranych i zapewnienie dogodnych warunków pobytu.

Z dokumentem można zapoznać się tutaj

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy