Pracownicy MOPS w Ciechanowie zrzeszeni w miejscowym Związku należącym do Federacji rozpoczęli protest. Na budynku Ośrodka został umieszczony baner, a związkowcy ubrani na czarno rozdawali ulotki przed budynkiem magistratu.

Akcja protestacyjna w ciechanowskim MOPS-ie to kolejna odsłona prowadzonego sporu zbiorowego o wynagrodzenia oraz przy okazji o poszanowanie praw pracowniczych przez dyrekcję jednostki. 

Póki co, rozmowy prowadzone w ramach trwających mediacji nie doprowadziły do wypracowania kompromisu. Stąd decyzja Związku o zaostrzeniu sporu oraz wykorzystaniu przysługującego prawa do prowadzenia akcji protestacyjnej. O atmosferze w Ciechanowie świadczy fakt, iż pracodawca do ostatniej chwili próbował zablokować umieszczenie banneru na budynku MOPS. Mimo ww. działań związkowcy, zgodnie z przysługującym im prawem przeprowadzili skuteczną akcję protestacyjną, która będzie kontynuowana. Na miejscu protestu obecni byli także dziennikarze.

Strona związkowa stara się prowadzić rozmowy z dyrekcją oraz Prezydentem Miasta Ciechanowa od kilku miesięcy. Także przedstawiciele Federacji kilkakrotnie uczestniczyli w spotkaniach z decydentami. Już po wszczęciu sporu włodarz Ciechanowa dokonał symbolicznej podwyżki uposażeń pracowników pomocy społecznej, ale w żadnym stopniu nie rozwiązało to problemu niskich płac.

Do sprawy powrócimy.      

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy