Zgodnie ze obietnicą PFZPSiPS złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działania tzw. mediów publicznych, które 12.10 br. w trakcie trwania Ogólnopolskiej Pikiety Pracowników Pomocy Społecznej nie informowały społeczeństwa o trwającym proteście służb.

W skardze Federacja podkreśla, że pomimo obecności swoich dziennikarzy - zarówno Polskie Radio SA, jak i Telewizja Polska SA całkowicie pominęły na własnych antenach największy w historii protest pracowników pomocy społecznej. Skarżący przypominają, że praktycznie wszystkie media komercyjne uznały ww. wydarzenie za istotne oraz szeroko relacjonowały je zarówno "na żywo", jak i w materiałach reporterskich. Inicjatorzy skargi przypominają, iż w 2013 r. nieporównywalnie mniejsza pikieta pracowników pomocy społecznej była relacjonowana m.in. przez kanały informacyjne TVP Info oraz PR24.

W dalszej części skargi PFZPSiPS krytykuje media publiczne m.in. za intencjonalne tłamszenie prawa do informacji oraz naruszenie społecznej funkcji mediów publicznych.

Przeczytaj skargę       

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy