Jak donoszą media ponad 100 pracowników pomocy społecznej protestowało przed biurem poselskim Pani Elżbiety Rafalskiej - Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Protestujący domagają się realizacji ogólnopolskich postulatów naszego środowiska zawodowego oraz wyrażają oburzenie z powodu braku dialogu z pracownikami pomocy. Po raz kolejny złożono również petycję adresowaną do Minister Rodziny.

Protest odbył się w Gorzowie Wielkopolskim z inicjatywy pracowników zrzeszonych w międzyzakładowej organizacji związkowej NSZZ Solidarność w Zielonej Górze. Na miejscu obecni byli jednak także pracownicy pomocy społecznej z całego regionu województwa lubuskiego, w tym pracownicy DPS-ów oraz członkowie OPZZ. Zebrani wznosili hasła wzywające Minister Rafalską do podjęcia dialogu ze środowiskiem, a także do realizacji ogólnopolskich postulatów pracowniczych. Przewodniczący zgromadzenia – Rafał Jaworski – podkreślał, że pracownicy pomocy społecznej mają dość odsyłania ich do samorządu, bowiem żądania mają charakter systemowy i legislacyjny.

Demonstrujący udali się także do siedziby biura E.Rafalskiej, gdzie złożono petycję i skandowano niezadowolenie z powodu lekceważenia przez Minister Rodziny osób pracujących w publicznym sektorze pomagania. Pomimo emocji towarzyszących protestowi, pikieta przebiegła pokojowo i wpisała się w trwający Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej zwiększając presję na rządzących.   

Relacja w Radio Gorzów

Relacja w Gazeta Lubuska

Relacja w Gorzowianin.com

Relacja w Gazeta Wyborcza

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy