Już 24 i 25 listopada br. w Gdańsku odbędzie się III Forum Pracowników Socjalnych, tym razem pod hasłem „Łączenie. Wspólnota. Solidarność.” W tym roku zapraszamy nie tylko pracowników socjalnych, ale wszystkich, którym bliska jest tematyka współpracy w obszarze pomocy społecznej. Udział w Forum jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Forum w Gdańsku to już tradycja. W tym roku, biorąc pod uwagę potrzeby zgłaszane podczas Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej - stawiamy na debatę o tym jak ze sobą współpracować w obrębie różnych zawodów pomocowych, jak pomimo różnić tworzyć tożsamość środowiskową i jak solidarnie dbać o prawa pracownicze. Zapraszamy więc do udziału nie tylko pracowników socjalnych, ale także m.in. asystentów rodziny, opiekunki i opiekunów, pracowników domów pomocy społecznej i ośrodków wsparcia, pedagogów, wychowawców, pracowników świadczeń i ochrony zdrowia.

Tradycyjnie podczas Forum nie zabraknie wzruszeń, wspólnej zabawy, debaty oraz warsztatów. Bez „spinki” świętować będziemy „na bis” Dzień Pracownika Socjalnego w Klubie Miasto Aniołów. Podczas całego Forum obejrzeć będzie można z kolei wystawę stałą w ECS, ale także wystawę twórczości pracowników socjalnych, którzy po godzinach pracy m.in. malują, śpiewają, fotografują i piszą. Dzięki Forum poznacie też w realu pracowniczki socjalne, które tworzą znane w sieci fanpage dotyczące pracy socjalnej i pracowników socjalnych – „Pracownicy socjalni”, „Pracownik Socjalny” i „Baba z MOPSu”. Warto więc zostać do samego końca.

Dzięki współpracy z Fundacją „Dorastaj z Nami” zaprezentujemy również wystawę o przedstawicielach służb, którzy polegli podczas wykonywania obowiązków służbowych, w tym także o pracowniczkach socjalnych z Makowa. Fundacja pomaga dzieciom naszych bohaterów. Na specjalne zaproszenie gościem specjalnym Forum będzie rodzina Małgorzaty Kowalczyk – pracowniczki z Makowa.

Koniecznie zapoznaj się z naszym Programem Forum, który dostępny jest tutaj

Uwaga! Zapisy na Forum zostały zakończone. Jeśli jesteś zainteresowany/a umieszczeniem na liście rezerwowej napisz do nas na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. Skontaktujemy się z osobami w przypadku zwolnienia miejsc. Jeśli zapisałeś/aś się na FORUM ale nie możesz być obecny/a powiadom nas drogą mailową na ten sam adres. Dzięki zwolnionemu miejscu będziemy mogli zaprosić osobę z listy rezerwowej.  

Organizatorzy Forum: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Europejskie Centrum Solidarności, Uniwersytet Gdański Patronat medialny Serwis Prawo.pl Partner merytoryczny: Wolters Kluwer LEX Pomoc Społeczna Partnerzy Forum: Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych (socjalni.pl), Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” MOPR w Gdańsku, Klub „Miasto Aniołów”, Fundacja Dorastaj z Nami Komitet Organizacyjny: Anna Dunajska, Maria Kamińska, Dorota Ścisło, Ewa Kluczyk, Jacek Kołtan, Marcin Boryczko, Paweł Maczyński

 

 

 

 

 

 

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Nasza ankieta - weź udział!

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy