24 czerwca 2016 r., podczas Mitingu Generalnego Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW) w Seulu, Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS), przystąpiła do międzynarodowej społeczności pracowników socjalnych. To był historyczny moment, w którym na nowo zaczęliśmy współpracować w wymiarze międzynarodowej pracy socjalnej. Nie byłoby tegorocznej rocznicy, gdyby nie wieloletnie starania i podtrzymywanie kontaktu z IFSW przez Andrzeja Gocłowskiego (byłego redaktora serwisu OPS.pl), który opisał naszą drogę do struktur międzynarodowych. Zachęcamy do przeczytania krótkiej publikacji. 

Nasza droga do IFSW - ważne wydarzenie (rocznica) dla pracowników socjalnych w Polsce
 
24 czerwca 2016 roku pracownicy socjalni z Polski ponownie nawiązali współpracę z Międzynarodową Federacją Pracowników Socjalnych (IFSW).
 
Generalny Zjazd (IFSW General Meeting 2016) podjął 24 czerwca 2016 roku w Seulu uchwałę ws. członkostwa w strukturach IFSW organizacji reprezentującej głos pracowników socjalnych z Polski.
 
Organizacją, która aktualnie reprezentuje w strukturach IFSW głos środowiska pracowników socjalnych z Polski jest Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS) 
 
Nasza droga do IFSW (historyczna relacja)
 
Zaczęło się bardzo, bardzo dawno temu, bo jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku. Pierwsze próby nawiązania współpracy nie były jednak owocne. Dopiero w latach 90-tych XX w. pracownicy socjalni z Polski nawiązali oficjalną współpracę z IFSW. Organizacją, która uprzednio reprezentowała głos środowiska pracowników socjalnych z Polski w strukturach IFSW było Polskie Towarzystwo Pracowników Socjalnych (PTPS) - stowarzyszenie, które zawiesiło swą działalność ponad 15 lat temu. http://ops.pl/2014/05/nasza-droga-do-ifsw/
Andrzej Gocłowski

  

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy