Zwracamy się do Was z gorącą prośbą o wsparcie protestu pracowników MOPR w Chełmie, którzy od ubiegłego roku, w formie sporu zbiorowego, domagają się wzrostu płac. Niestety dotychczasowe akcje nie przyniosły satysfakcjonującego rezultatu, a niemal cała załoga chełmskiego ośrodka otrzymuje bądź będzie otrzymywać w tym roku minimalne wynagrodzenie zasadnicze. Ponieważ budżet MOPR kształtowany jest m.in. decyzjami prezydenta Chełma, a ten od początku sporu tylko raz spotkał się ze stroną związkową – apelujemy do Was by na fanpage Prezydenta Chełma ( Jakub Banaszek | Facebook ), w komentarzach pod jego postami, zaapelować o dialog i podwyżki dla pracowników, lub oznaczyć swój komentarz hasłem: #wspieramprotestMOPR. Przyłączamy się w ten sposób do hasła protestu – „Chełm miasto wzorcowe, a w MOPR pensje głodowe!”. Z góry dziękujemy za gest, który będzie realnym wsparciem dla protestujących.

 Spór zbiorowy w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Chełmie trwa od 14.02.2022 r. Głównym postulatem w trwającym sporze zbiorowym jest podniesienie wynagrodzeń zasadniczych dla wszystkich pracowników MOPR Chełm.

Pomimo spotkań na etapie rokowań i obecnie na etapie mediacji nie udało się dojść do porozumienia z Dyrektorem MOPR Chełm oraz władzami miasta, które reprezentuje na większości spotkań wiceprezydent Chełma - Pani Dorota Cieślik. Efektem braku porozumienia jest protest pracowników chełmskiego MOPRu, który rozpoczął się w dniu 17 maja 2022 r., którzy w ten sposób walczą z pełną determinacją o godziwe wynagrodzenie. W ramach akcji protestacyjnej doszło już do strajku ostrzegawczego, obanerowania siedziby MOPR, a od ok. tygodnia prowadzona jest również akcja bilbord-owa.

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl