Porozumieniem zakończył się trwający spór zbiorowy pomiędzy naszym członkowskim Związkiem, a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Pracownicy otrzymają podwyżki na 2 lata. Na porozumienie czekają teraz pracownicy MOPS oraz DPS w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie nadal trwają nasze spory zbiorowe.

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, należący do Federacji wszczął spory o podwyżki równolegle w trzech jednostkach, które obejmuje swoim zasięgiem. Pierwsze porozumienie, jeszcze na etapie rokowań udało się zawrzeć w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie. Na jego mocy pracownicy otrzymają od dawna wyczekiwane podwyżki i co ważne regulacje uposażeń nastąpią również w przyszłym roku. Stroną porozumienia jest nasz Związek oraz pracodawca - PCPR, ale porozumienie nie byłoby możliwe gdyby nie czynne uczestnictwo w rokowaniach Zarządu Powiatu Kędzierzyńsko-Kozielskiego, w tym Pani Starosty - Małgorzaty Tudaj. 

Właśnie od władz Powiatu będzie teraz zależało zakończenie sporu w innej powiatowej jednostce - Domu Pomocy Społecznej. Z kolei w rozwiązanie trwającego sporu w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej włączyła się Prezydent Kędzierzyna-Koźla i tu także trwają rokowania dotyczące możliwego porozumienia, które mamy nadzieję zostaną przypieczętowane.  

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy