Wydawało się że pomysł wprowadzenia Centrów Usług Społecznych, po tym jak został oprotestowany przez środowisko i w drodze kompromisu wprowadzono w ustawie zapisy dotyczące możliwości tworzenia w strukturach OPS specjalnych komórek o tej nazwie oraz funkcji - już w tej kadencji parlamentu nie powróci. Tymczasem - jak potwierdziła Federacja - nad zmianami pracuje specjalnie powołany zespół przy Prezydencie RP.

Federacja zgłosiła Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej postulaty dotyczące usprawnienia systemu świadczeń rodzinnych, wychowawczych oraz pielęgnacyjnych. Uwagi skierowane do resortu są wynikiem inicjatywy samych pracowników zajmujących się obsługą ww. wniosków.

Z nieukrywaną radością witamy w naszej organizacji pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Toruniu. Nasi nowi członkowie zrzeszeni w Toruńskim Związku Zawodowym Pracowników MOPR stworzyli z naszą niewielką pomocą własną organizację związkową i zdecydowali o przystąpieniu do Federacji. Gratulujemy i dziękujemy Wam za okazane zaufanie. Życzmy by czas Waszego członkostwa został zamieniony w skuteczne działania na rzecz pracowników.

Z początkiem nowego miesiąca do naszej organizacji przystąpili pracownicy zrzeszeni w Związku Zawodowym Pracowników Samorządowych Pomocy Społecznej w Częstochowie. Dziękujemy za Wasz akces do Federacji i życzymy by wspólna działalność związkowa obfitowała w wymierne efekty dla pracowników.

... i wyjechać w Bieszczady? Najbliższa okazja już w dniach 7-10 czerwca br., kiedy to organizowany jest 4 Rajd Pracowników Pomocy Społecznej, do udziału w którym już dziś gorąco zapraszamy.

Przedstawiciel Federacji uczestniczył w zorganizowanej w Pałacu Prezydenckim konferencji dotyczącej polityki społecznej.

Ważne Sąd Okręgowy w prawomocnym wyroku podtrzymał karę grzywny dla Wójta Wierzbicy za rażące naruszenie prawa pracy przy zwolnieniu byłego Kierownika GOPS - Pani Ilony Czarneckiej. W Sądach trwają kolejne postępowania związane ze sprawą strajku w wierzbickim ośrodku.

Kolejna nasza organizacja związkowa wywalczyła podwyżki wynagrodzeń. Tym razem stały się one udziałem pracowników MOPS w Jarosławiu. Gratulujemy.

Ważne Zaczynamy batalię o ogólnopolskie zmiany w zawodzie pracownika socjalnego. Federacja przekazała Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej projekt zmian w ustawie o pomocy społecznej w zakresie obowiązków i uprawnień zawodowych. Rozwiązania zostały również zaprezentowane podczas ostatniego posiedzenia Rady Pomocy Społecznej przy MRPiPS.

W Zakopanem odbył się jubileuszowy Walny Zjazd Federacji. Była to znakomita okazja do przypomnienia naszych początków, dokonań, podziękowań dla wszystkich, którzy przyczyniają się do tworzenia naszej organizacji oraz zaplanowania przyszłych związkowych działań.