Ważne Już tylko krok dzieli nas od ogólnopolskiego protestu pracowników pomocy społecznej. W Warszawie największe organizacje zrzeszające praktyków pomocy społecznej zawarły porozumienie i ustaliły harmonogram działań protestacyjnych, które mają być prowadzone aż do skutku. 

Bezpośrednią przyczyną podjęcia kroków zmierzających do protestu, jest ignorowanie i lekceważenie postulatów środowiskowych, a ostatnio także zerwanie przez Ministerstwo prowadzonego z trudem dialogu.

Więcej o powodach akcji protestacyjnej przeczytasz tutaj

W skład Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego weszły organizacje związkowe: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej (PFZPSiPS), Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych z Łodzi (ZZPS), NSZZ "Solidarność" (KZ Sopot - Region Gdański) oraz Ogólnopolskie Stowarzyszenie Asystentów Rodziny (OSAR).

Sygnatariusze porozumienia już dziś zapraszają inne organizacje społeczne do włączenia się w organizowany Protest Pracowników Pomocy Społecznej. Więcej informacji, jak dołączyć do Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego udzielamy drogą mailową: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strony Porozumienia apelują również do wszystkich, w tym niezrzeszonych pracowników jednostek pomocy społecznej (m.in. pracowników socjalnych, asystentów rodziny, koordynatorów rodzinnej pieczy zastępczej, pracowników świadczeń rodzinnych i obsługi, pracowników ośrodków wsparcia oraz placówek opiekuńczo-wychowawczych, a także pozostałych pracowników zatrudnionych w obszarze publicznego i pozarządowego sektora pomocowego) o pełną mobilizację i aktywne wsparcie działań. Informacja o działaniach protestacyjnych będzie przekazywana na bieżąco w serwisach internetowych organizatorów. Liczymy na Wasze poparcie i determinację, od których zależy powodzenie całej akcji.

    

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Partnerzy

Polecamy