Trwa cykl bezpłatnych seminariów organizowanych w ramach projektu Akademii Pedagogiki Specjalnej, którego partnerem jest Federacja. Zapraszamy na trrzecie ze spotkań, które poświęcone będzie tematyce uzależnień. W siedzibie APS w dniu 22.01 br. spotkają się po raz kolejny akademicy oraz praktycy. Już dziś warto zaplanować i zgłosić swój udział w wydarzeniu.

Wiceminister Elżbieta Bojanowska - jak donoszą media - ma zostać odwołania ze stanowiska po burzy związanej z procedowanym projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednak "poświęcenie" wiceminister nie zakończy szeregu wątpliwości, które pojawiły się przy tej okazji. O tryb procedowania ustawy i zaangażowane w nią osób oraz organizacji - pyta właśnie Federacja.

Nowy rok zaczynamy od powiększenia naszej federacyjnej rodziny. Przystąpili do nas pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, którzy zreszeni są w lokalnej organizacji związkowej należącej też do struktur OPZZ.

Pytaliście, więc czas działać dalej! Już 25 stycznia br. w całej Polsce oddajmy krew i pomóżmy ratować ludzkie życie, tak jak to czynimy codziennie. Przy okazji zwróćmy uwagę na sytuację pracowników pomocy społecznej. Zadbajmy by tego dnia nikogo nie zabrakło w stacjach krwiodawstwa. Razem – Silni!

Nie minęło 48 godzin od ogłoszenia ministerialnego projektu zmiany ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie, a Premier Mateusz Morawiecki już wycofał kontrowersyjne plany, które utrudniłyby pomoc osobom doświadczającym przemocy.

Za nami rok 2018, który obfitował także w ważne wydarzenia w pomocy społecznej i pracy socjalnej w Polsce. Prezentujemy 10 najważniejszych, które zostały wybrane w głosowaniu przez samych pracowników pomocy społecznej.

Kancelaria Prezydenta RP poinformowała Federację, że organizatorzy płatnego seminarium dotyczącego usług społecznych nie uzgodnili z kancelarią decyzji o wprowadzeniu odpłatności za udział w wydarzeniu. Pod wpływem pisma Federacji, doradca Prezydenta RP wziął udział wyłącznie udział w otwartym i bezpłatnym panelu eksperckim.

W Rumi odbyło się spotkanie mediacyjne w wyniku, którego zostało podpisany protokół porozumienia kończący trwający spór zbiorowy dotyczący podwyżek. Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rumi uzyskali wzrost płac.

Kolejna nasza organizacja członkowska dopięła uzgodnienia w sprawie wzrostu płac. Tym razem pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie otrzymali długo oczekiwane podwyżki.

Ministerstwo Rodziny skierowało do konsultacji społecznych projekt ustawy o zmianie ustawy o wynagrodzeniu minimalnym. Z wynagrodzenia minimalnego ma być wyłączony dodatek stażowy, ale nadal do podstawy tego wynagrodzenia będzie można wliczać "dodatek terenowy". Federacja zgłosiła uwagę w tym zakresie w ramach trwającego procesu procedowania dokumentu.