Rusza cykl bezpłatnych seminariów organizowanych w ramach projektu Akademii Pedagogiki Specjalnej, którego partnerem jest Federacja. Zapraszamy na pierwsze ze spotkań, które poświęcone będzie tematyce bezrobocia oraz ubóstwa. W siedzibie APS w dniu 20.11 br. spotkają się akademicy oraz praktycy. Już dziś warto zaplanować i zgłosić swój udział w wydarzeniu.

Ogromnie miło jest nam poinformować, że szeregi Federacji zasilili pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brodnicy zrzeszeni w lokalnym związku zawodowym. Gratulujemy i mamy nadzieję, że wasze członkostwo w szybkim czasie pozwoli rozwiązać Wasz najważniejszy obecnie problem.

Projekt ustawy o Centrach Usług Społecznych jeszcze nie został przyjęty, a już powołani w tej sprawie przez Prezydenta RP eksperci znaleźli się na liście prelegentów w jednym z płatnych seminariów organizowanych w Warszawie. Federacja o swoich wątpliwościach poinformowała Pana Andrzeja Dudę.

Porozumieniem zakończył się trwający spór zbiorowy pomiędzy naszym członkowskim Związkiem, a Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Kędzierzynie-Koźlu. Pracownicy otrzymają podwyżki na 2 lata. Na porozumienie czekają teraz pracownicy MOPS oraz DPS w Kędzierzynie-Koźlu, gdzie nadal trwają nasze spory zbiorowe.

Zgodnie ze obietnicą PFZPSiPS złożyła do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji skargę na działania tzw. mediów publicznych, które 12.10 br. w trakcie trwania Ogólnopolskiej Pikiety Pracowników Pomocy Społecznej nie informowały społeczeństwa o trwającym proteście służb.

Trwa Ogólnopolski Protest Pracowników Pomocy Społecznej. W dniach 19-23.11 br. odbędzie się Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej, a już dziś informacje jakie działania protestacyjne będą towarzyszyły wydarzeniu.

Ważne  Mglista zapowiedź zmian w ustawie o pomocy społecznej i całkowity brak konkretów w sprawie pozostałych postulatów protestujących - to odpowiedź resortu udzielona już po Ogólnopolskiej Pikiecie Pracowników Pomocy Społecznej. Ogólnopolski Komitet Protestacyjny (OKP) ogłasza zatem tydzień pomiędzy 19-23.11 br. jako Czarny Tydzień w Pomocy Społecznej.

W Ciechanowie, gdzie trwa protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej - odbyła się kolejna tura mediacji z udziałem Prezydenta Miasta. Strony nie zawarły porozumienia, ale włodarz Ciechanowa przedstawił konkretne propozycje wyjścia z impasu. W oczekiwaniu na  ich doprecyzowanie - związkowcy zawiesili swoją decyzję o zaostrzeniu protestu.

Miło jest nam poinformować, że II Ogólnopolskie Forum Pracowników Socjalnych pod hasłem Inny-Bliski-Potrzebny - odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Gdańsku. Można już zgłaszać swój udział w wydarzeniu.

Zakończyła się batalia dotycząca postępowania byłej już kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Działdowie. Zarządzająca GOPS-em, po kontroli Państwowej Inspekcji Pracy zleconej przez nasze organizacje związkowe - straciła swoją posadę.