Serdecznie zapraszamy wszystkich pracowników socjalnych i pracowników pomocy społecznej do wspólnego tworzenia Federacji. Są co najmniej dwa powody by integrować się w Federacji:

DZIAŁAMY SKUTECZNIE

Federacja jako jedyna organizacja w Polsce łączy nurt profesjonalny (dbanie o profesjonalny wymiar pracy socjalnej i udzielanej pomocy) z nurtem związkowym (dbanie o warunki pracy i należny prestiż zawodów pomocowych). Dzięki temu jesteśmy skuteczni zarówno lokalnie, jak i wymiarze ogólnopolskim. U podstaw naszego działania leży przeświadczenie, że nie ma dobrego sytemu pomocy bez właściwych warunków pracy dla osób pomagających i odwrotnie: trudno zrealizować postulaty pracownicze nie dążąc do profesjonalnego wymiaru pomagania. Wierzymy, że działając wspólnie możemy skutecznie zmienić polską pomoc społeczną. 

Lokalnie wspieramy więc nasze zakładowe organizacje związkowe oraz członków indywidualnych w myśl zasady „jeden za wszystkich, wszyscy za jednego”, na poziomie ogólnopolskim natomiast staramy się składać wspólne  propozycje i rozwiązywać problemy uniwersalne dla naszej grupy zawodowej.

Co ważne - Federacja nie ingeruje w działalność tworzących ją organizacji zakładowych - opieramy bowiem naszą działalność na: wzajemnym szacunku, uznaniu podmiotowości, autonomii, dobrowolności, równouprawnieniu i partnerstwie organizacji tworzących  Federację.

Skuteczność zapewniamy sobie również współpracując z innymi związkami zawodowymi, organizacjami pozarządowymi, mediami, instytucjami rządowymi oraz samorządowymi, a także społecznością studentów i naukowców. Od 2016 r. jesteśmy również jako jedyna organizacja z Polski członkiem Międzynarodowej Federacji Pracowników Socjalnych (IFSW).

ROBIMY TO OSZCZĘDNIEJ

Federacja nie istnieje dla zysku i nie generuje niepotrzebnych kosztów. Środki jakie pozyskujemy wyłącznie ze składek członkowskich, pożytkujemy racjonalnie,  dbając o każdą powierzoną nam złotówkę. A dokładnie o każde osiem złotych (8 PLN), ponieważ na takim poziomie została ustalona miesięczna składka członkowska dla każdego członka organizacji (osoby fizycznej) należącej do Federacji. Pokazujemy w ten sposób, że można działać efektywnie i bez dodatkowych profitów materialnych. 

JEŚLI WIĘC CHCESZ Z NAMI TWORZYĆ FEDERACJĘ MOŻESZ PRZYSTĄPIĆ DO NAS WYBIERAJĄC JEDNĄ Z MOŻLIWOŚCI:

  • Gdy w Twoim miejscu pracy nie istnieje zakładowa organizacja związkowa - skontaktuj się z nami – pomożemy Tobie i pozostałym zainteresowanym pracownikom założyć lokalną organizację związkową, która będzie mogła przystąpić do Federacji. Jeśli jesteś przekonana/y, że jest Was zbyt mało – rozejrzyj się wokół, skontaktuj z pracownikami z sąsiednich jednostek gminy lub powiatu – wystarczy 10 osób chcących działać razem. Przedstawiciele Federacji pomogą Wam w zarejestrowaniu organizacji, wypełnieniu niezbędnych dokumentów, doradzą i podpowiedzą, jak dopasować ramy organizacyjne do lokalnych potrzeb, a także – jeśli będzie taka potrzeba – przyjadą i wspomogą na miejscu.

    Założenie związku zawodowego nie jest trudne - przeczytaj nasz krótki przewodnik "Krok po kroku do organizacji związkowej"

  • Gdy w Twoim miejscu pracy istnieje już zakładowa organizacja związkowa – porozmawiaj z koleżankami i kolegami o możliwości przystąpienia do Federacji, podejmijcie wspólną decyzję. Możesz również wcześniej skontaktować się z nami – chętnie udzielimy dodatkowych informacji i odpowiemy na pytania, również podczas bezpośredniego spotkania. Jeśli Wasz związek należy już do organizacji ponadzakładowej lub międzyzakładowej – wcześniej zapytaj w jej strukturach o możliwość przystąpienia do Federacji.

  • Indywidualnie - wyłącznie po wcześniejszym osobistym kontakcie.

Zanim przyślecie do nas deklarację przystąpienia do Federacji koniecznie wcześniej skontaktujcie się z nami telefonicznie lub drogą elektroniczną - chcemy bowiem by każda nowa organizacja lub osoba fizyczna w naszych strukturach miała pełną i rzetelną informację dotyczącą praw i obowiązków wynikających z członkostwa, w tym dotyczących kwestii formalnych i finansowych związanych z kosztami po stronie pracodawców. Będzie nam miło powitać Was w naszej wspólnej organizacji. Zapraszamy.

Specjalny dedykowany telefon dla osób i organizacji chętnych do przystąpienia do Federacji - 507 500 885

Zapoznaj się ze statutem Federacji

Pobierz deklarację przystąpienia 

   

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl