Miło jest nam poinformować, że II Ogólnopolskie Forum Pracowników Socjalnych pod hasłem Inny-Bliski-Potrzebny - odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Gdańsku. Można już zgłaszać swój udział w wydarzeniu. 

Po ubiegłorocznym sukcesie Forum - przyszedł czas na jego drugą edycję, podczas której nie zabraknie wspólnej integracji naszego środowiska zawodowego, debaty oraz warsztatów na tematy profesjonalne oraz pracownicze.

W tym roku warto zapewnić sobie udział w Forum przynajmniej z trzech powodów:

1. W trakcie Forum odbędzie się debata dotycząca trwającego Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej. Na miejscu będzie można zadać pytania organizatorom Protestu, poznać plany dotyczące jego kontynuowania, podzielić się wrażeniami i opiniami z akcji protestacyjnej przeprowadzonej w dniu 12.10 br., a także zgłosić swoje pomysły dotyczące kontynuowania działań protestacyjnych. Odbędzie się również warsztat dotyczący skutecznej samoorganizacji pracowników socjalnych.

2. Wspólnie obchodzić będziemy Rok Ireny Sendlerowej - pracowniczki socjalnej, która podczas II Wojny Światowej ratowała żydowskie dzieci, ale jej postaci nie można sprowadzić jedynie do wymiaru prowadzonej działalności pomocowej. Przy tej okazji obejrzymy film dokumentalny dotyczący bohaterki obchodzonego właśnie roku, wysłuchamy wykładu prof. Haliny Grzymały-Moszczyńskiej (Uniwersytet Jagielloński), a podczas warsztatów doświadczymy i dowiemy się więcej o pracy socjalnej w grupach mniejszościowych.

3. Jak zwykle, w niedzielę obchodzić będziemy Dzień Pracownika Socjalnego na "bis" - a więc będzie okazja by znów się wspólnie pobawić, spędzić razem czas i doświadczyć wyjątkowej atmosfery naszego święta.

Gościem specjalnym Forum będzie Pani Danuta Kuroń

Organizatorzy: Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, Europejskie Centrum Solidarności, Uniwersytet Gdański

Partnerzy: Związek Zawodowy Pracowników Socjalnych (socjalni.pl), KZ NSZZ "Solidarność" MOPR w Gdańsku, Klub "Miasto Aniołów"

 

Zapoznaj się z pełnym programem Forum

Zgłoś swój udział w Forum

 

Informacje organizacyjne

Zapraszamy do udziału w II Ogólnopolskim Forum Pracowników Socjalnych - Inny. Bliski. Potrzebny., które odbędzie się w dniach 25-26 listopada br. w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku.
 
Przed wypełnieniem formularza prosimy o zapoznanie się z programem Forum dostępnym na stronach internetowych organizatorów. Prosimy uważnie wypełnić wszystkie pola formularza.
 
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Osoba zgłaszająca się może uczestniczyć we wszystkich lub jedynie w wybranych przez siebie wydarzeniach Forum.
 
W dniu 26 listopada (poniedziałek) odbędą się m.in. warsztaty dotyczące pracy socjalnej z wybranymi grupami mniejszościowymi oraz jeden warsztat dotyczący skutecznej samoorganizacji pracowniczej. Każdy uczestnik może zadeklarować udział w jednym z 6 warsztatów. Liczba miejsc w grupach warsztatowych jest ograniczona. O udziale w poszczególnych warsztatach zdecyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania miejsc w grupie organizatorzy zagwarantują udział w innym warsztacie. Informacja o podziale grup warsztatowych zostanie przekazana w trakcie rejestracji uczestników w Gdańsku.   
 
Wypełnienie formularza jest równoznaczne z deklaracją przyjazdu do Gdańska i stanowi potwierdzenie uczestnictwa w wydarzeniu. Organizatorzy nie potwierdzają dodatkowo zakwalifikowania do udziału w Forum. O udziale decyduje kolejność zgłoszeń. Osoby, które wypełniły formularz już po zamknięciu listy uczestników zostaną poinformowane drogą mailową o braku zakwalifikowania.W przypadku rezygnacji z udziału w wydarzeniu prosimy o poinformowanie organizatorów drogą mailową, co umożliwi udział osoby z listy rezerwowej. Adres mailowy do organizatorów: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
 
Informujemy również, że podane dane związane są wyłącznie z procesem kwalifikowania i udziałem w Forum i zostaną przez nas trwale usunięte bezpośrednio po zakończeniu wydarzenia.
Do zobaczenia w Gdańsku !!!

      

Ostatnie multimedia

Relacja online

"Czarna" lista gmin

Zadbaj o przekaz medialny

Helpdesk COVID-19

Partnerzy

Polecamy