Pismem z dnia 02.12.2015 Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej wydało na prośbę Federacji opinię w sprawie granic ingerencji organów gminy (wójta, burmistrza, prezydenta, radnych) w postępowania dotyczące przyznawania pomocy oraz w upoważnienia do wydawania decyzji administracyjnych. 

Prośbę o interpretację prawną skierowaliśmy w związku z prowadzoną interwencją w jednej z gmin, natomiast postanowiliśmy ją upublicznić z uwagi na docierające do nas coraz liczniejsze sygnały z innych miejsc Polski, a dotyczące m.in. wysuwanego wobec pracowników jednostek pomocy społecznej - żądania umożliwienia wglądu w indywidualne akta klientów, kierowania wytycznych co do sposobu prowadzenia postępowań oraz ich rozstrzygnięcia. Mamy nadzieję, że powyższa opinia będzie wsparciem dla Was w tych sytuacjach.  

Przeczytaj opinię MRPiPS

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl