Nasz Związek Zawodowy Pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Opolu, właśnie rozpoczął kolejną odsłonę akcji protestacyjnej. W jednej z lokalizacji miasta pojawił się billboard dotyczący sytuacji pracowników, a nawiązujący hasłem do wydarzenia z którego Opole słynie. Teraz to jednak „festiwal niskich płac” w MOPR Opole, stał się znakiem firmowym dla pracowników tej jednostki, ale także dla zatrudnionych w pomocy społecznej w całej Polsce. Pomimo regulacji, które zostały wdrożone już w czasie trwania sporu zbiorowego, kwoty pensji nadal pozostają jednymi z najniższych w regionie.

Spór zbiorowy w MOPR Opole trwa już kolejny rok i pomimo prowadzonych mediacji, pracodawca zdecydował by tegoroczne regulacje, odbyły się bez stosownego porozumienia z organizacją związkową. Ten ruch pozbawił stronę pracodawcy szans na szybkie zakończenie akcji protestacyjnej, ale dla naszego związku oznacza możliwość wynegocjowania podwyżek, które z jednej strony dotyczyłyby jednak wszystkich pracowników, a z drugiej - pozwoliłyby odbić się od perspektywy zrównywania płacy minimalnej z płacami pracowników tej jednostki.

Kolejne spotkanie mediacyjne w Opolu ma się odbyć na przełomie listopada i grudnia br.

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj