Na rynku ukazały się właśnie dwie pierwsze książki z nowej serii wydawniczej „Metodyka pracy socjalnej” pod redakcją naukową Ewy Grudziewskiej. Federacja objęła patronatem publikacje wspomagające wiedzę i warsztat metodyczny pracowników socjalnych. Zachęcamy do lektury. 


Nowa seria wydawnicza jest skoncentrowana na zasobach i potencjale tkwiących w jednostce, która z racji swojej sytuacji życiowej wymaga pomocy i wsparcia. Dotąd w literaturze przedmiotu wychodzono z założenia, że aby coś zmienić należy wskazać problem i go minimalizować, w ten sposób osiągając zmianę. W prezentowanej serii przewodnim założeniem jest potencjał, który tkwi w każdym człowieku (każdy sam jest w stanie sobie pomóc, należy jedynie wskazać / uświadomić mu możliwości).

Na serię będzie składało się 5 książek:

1. Kompetencje pracowników socjalnych. Warsztaty
2. Praca socjalna z osobami w kryzysie bezdomności opuszczającymi jednostki penitencjarne uzależnionymi
3. Praca socjalna z osobami starszymi, z chorobami otępiennymi i ich rodzinami
4. Praca socjalna z osobami z niepełnosprawnościami, bezrobotnymi, z zaburzeniami psychicznymi
5. Dziecko w rodzinie. Kontekst prawno-metodyczny

Seria „Metodyka pracy socjalnej” jest adresowana do studentów kierunku praca socjalna, pedagogiką i psychologia. Odbiorcami mogą być prowadzący zajęcia z wyżej wymienionymi grupami studentów oraz praktycy – pracownicy socjalni, pedagodzy, psychologowie, osoby pracujące w jednostkach organizacyjnych pomocy społecznej (OPS, DPS, ŚDS) oraz w organizacjach pozarządowych, których zakres działalności wpisuje się w pracę z klientami systemu pomocy społecznej (bezdomnymi, uzależnionymi, opuszczającymi zakłady karne, doświadczającymi przemocy, chorymi psychicznie, seniorami etc.)

Ewa Grudziewska – Kierownik Zakładu Polityki Społecznej i Pracy Socjalnej w Akademii Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie. Członek Polskiego Stowarzyszenia Szkół Pracy Socjalnej.

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl