Nowelizacją ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów zmieniono maksymalną wysokość świadczeń, jakie mogą być wypłacone z funduszu alimentacyjnego osobom uprawnionym. Ponadto wprowadzono tryb postępowania służący zmianie decyzji przyznających fundusz alimentacyjny na okres świadczeniowy rozpoczynający się z dniem 1.10.2024 r. Jaki jest zakres wprowadzonych zmian? Jak nowe przepisy wpłyną na przyznawanie, realizację oraz okres wypłaty świadczeń z funduszu alimentacyjnego? Chcemy rozwiać wszelkie Twoje wątpliwości w tym temacie. Dlatego 20 stycznia zapraszamy na bezpłatne szkolenie online "Postępowanie w sprawie świadczeń z funduszu alimentacyjnego w świetle zmian".
Zapisz się >> https://bit.ly/4h0IiHB
Program szkolenia:
- Przedstawienie założeń ustawy z 21.11.2024 r. o zmianie ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.
- Tryb postępowania w sprawie zmiany decyzji ustalających prawo do świadczeń z funduszu alimentacyjnego przyznanych na okres 2024/2025.
- Osoby uprawnione do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
- Sposób liczenia dochodu w świetle ustawy oraz stanowiska sądów administracyjnych:
- katalog utraty/uzyskania dochodu – regulacje w teorii a problemy w praktyce, zmiana w definicji dochodu uzyskanego i utraconego od 1.01.2025 r.
- sposób dokumentowania dochodów członków rodziny. - Kryterium dochodowe uprawniające do świadczeń z funduszu alimentacyjnego.
- Postępowanie organu realizującego fundusz alimentacyjny w sytuacji zmiany miejsca zamieszkania przez świadczeniobiorcę.
- Zmiana lub uchylenie ostatecznej decyzji administracyjnej orzekającej o przyznaniu świadczeń z funduszu alimentacyjnego, czyli relacja trybu z art. 155 k.p.a. do art. 24 ustawy o pomocy osobom uprawnionym do alimentów.
- Odpowiedzi na pytania.
Zapraszamy na szkolenie! Zapisz się >> https://bit.ly/4h0IiHB
Organizator:
Wolters Kluwer Polska, LEX Pomoc Społeczna
LEX Pomoc Społeczna to jedyny na rynku elektroniczny serwis dla pracowników ośrodków pomocy społecznej, który odpowiada na najważniejsze pytania z zakresu: pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, funduszu alimentacyjnego, pieczy zastępczej, postępowania administracyjnego. A dzięki praktycznym dokumentom możliwa jest sprawna interpretacja przepisów.