Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Zabrzu wszczęli spór zbiorowy i po etapie rokowań rozpoczęli protest mający doprowadzić do podwyżek ich wynagrodzeń. Na regulacje uposażeń czekają już 10 lat i dopiero działania związkowe odwróciły niemoc dotyczącą perspektywy wzrostu pensji.

Spór zbiorowy trwa w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie od 11 lipca br. Rokowania zakończyły się 13 sierpnia br. spisaniem protokołu rozbieżności. Strona związkowa wniosła o podwyżkę wynagrodzeń od lipca br. wraz z wyrównaniem pensji za ostatnie 10 lat oraz o regulację płac na kolejne 3 lata. Związkowcy są gotowi do zawarcia kompromisu, ale także zaostrzenia swojej akcji. Jako komisja zakładowa zostali zaproszeni na rozmowę z Panią Prezydent Zabrza w dniu 21.08.2018 r. Z kolei następne spotkanie z dyrekcją wyznaczono na 04.09.2018 r. W jego trakcie ma być wspólnie wybrany mediator, oczywiście jeśli rozmowy w urzędzie miejskim nie przyniosą efektu.

Do sprawy powrócimy.