Sukcesem zakończyły się działania Federacji w Elblągu, gdzie dzięki naszej interwencji pracownicy socjalni nie muszą przeprowadzać ankiet z jubilatami oraz przekazywać im dyplomów od Prezydenta Miasta. Skuteczne okazało się zażądanie dodatkowego wynagrodzenia za ponadstandardowe czynności.

 Spór w MOPS w Elblągu trwał przynajmniej od 2016 r., kiedy to miejscowa organizacja związkowa zakwestionowała wykonywanie ww. zadania w ramach podstawowych obowiązków pracowniczych. Jak w wielu podobnych sytuacjach pracodawca twierdził, że zlecone zadanie mieści się w szeroko rozumianej pracy socjalnej i służy rozeznaniu potrzeb mieszkańców. 

Federacja, na prośbę pracowników zrzeszonych w związku zawodowym - wystąpiła do pracodawcy w ramach procedury rozwiązywania sporów zbiorowych z żądaniem wypłaty kwoty 100 zł za każdą przeprowadzoną ankietę z mieszkańcem. W odpowiedzi dyrekcja MOPS poinformowała o rezygnacji z ww. obowiązku.

To już kolejna sytuacja, gdy pracodawca z Elbląga pod presją sporu zbiorowego wycofuje się polecenia służbowego. Wcześniej zrezygnował z przeprowadzania ankiet wśród mieszkańców w związku z potrzebą rewitalizacji terenów miejskich. 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl