Członkowie zarządu Federacji spotkali się z Wiceministrą Panią Katarzyną Nowakowską oraz Panią Magdaleną Fabisiak oraz Panią Bogumiłą Dertkowską – dyrektor oraz zastępczynią dyrektora Departamentu Pomocy Społecznej w MRPiPS. Rzeczowa i konkretna rozmowa dotyczyła poprawy wysokości wynagrodzeń oraz warunków pracy pracowników zatrudnionych w obszarze pomocy społecznej, ale także niezbędnych zmian w samym obszarze pomagania.

Rozmawialiśmy także o szczegółach rządowego programu, który w ślad za procedowaną właśnie ustawą ma wprowadzić 1000 zł (brutto) dodatek do wynagrodzeń ogółu pracowników zatrudnionych w JOPS. Tym samym zapewniono nas, że wcześniejsze odpowiedzi udzielone przez MRPiPS w tym zakresie m.in. podczas debaty parlamentarnej, pozostają aktualne. Przedstawiciele Federacji przedstawili również pomysły i oczekiwania dotyczące zmian kompleksowych, których celem będzie m.in. poprawa sytuacji kadrowej w systemie pomocy społecznej. W tym zakresie umówiliśmy się na konkretne wspólne działania.

Zdjęcia (żródło): MRPiPS

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl