W Zakopanem odbył się jubileuszowy Walny Zjazd Federacji. Była to znakomita okazja do przypomnienia naszych początków, dokonań, podziękowań dla wszystkich, którzy przyczyniają się do tworzenia naszej organizacji oraz zaplanowania przyszłych związkowych działań.

W Zjeździe uczestniczyli delegaci wybrani z całej Polski, Zarząd Federacji oraz zaproszeni Goście.

Pierwszego dnia pracowaliśmy nad sprawami bieżącymi oraz dokonaliśmy zmian personalnych w Zarządzie organizacji. W związku z rezygnacją dotychczasowej Sekretarz kol. Katarzyny Podsiadło na jej miejsce jednomyślnie wybrano Marię Kamińską - Janus - przewodniczącą ZZP MOPR w Opolu. Gratulujemy wyboru.

Druga część Zjazdu upłynęła pod znakiem wspomnień i podziękowań dla osób i organizacji, które decydują lub decydowali o kształcie Federacji przez minione 5 lat. Każda z naszych organizacji członkowskich otrzymała specjalnie przygotowane na tę okazję podziękowanie, które było wręczane przez Przewodniczącego Federacji. Wspólnie doceniliśmy trud i zaangażowanie naszych członków, którzy lokalnie dbają o godne warunki pracy i solidarność grupy zawodowej. Specjalne podziękowania usłyszały i otrzymały również osoby, które na co dzień być może niewidoczne, ale swoją pasją i energią istotnie przyczyniły się do powstania oraz rozwoju Federacji. Wyróżnienia otrzymali: Marta Sokołowska, Anna Chwazik, Anna Dunajska, Sabina Korbiel, Hubert Kaszyński, Olga Maciejewska, Anna Kawalec, Elżbieta Surawska, Lidia Dąbrowicz-Wąsowska, Jacek Szwalgin, Elżbieta Łukacka, Violetta Próchnicka, Renata Kuśmierz, Maria Kamińska-Janus, Dorota Ścisło oraz Andrzej Gocłowski.

Uroczyste obchody 5-lecia Federacji zakończyła wspólna kolacja podczas której nie zabrakło okolicznościowego tortu. Resztę wieczora spędziliśmy na wspólnej zabawie, która dla części z nas trwała aż do niedzieli.

W piątek z kolei uczestnicy Zjazdu wzięli udział w panelu dyskusyjnym podczas którego poruszono tematykę wyzwań przed którymi stanie nowo powołana Rada Naukowa Federacji, a także rozmawiano o planowanym II Forum Pracowników Socjalnych w Gdańsku tym razem pod hasłem "Inny-Bliski-Potrzebny". Zaprezentowano również inicjatywy pracowników socjalnych i studentów, które mają wpisać się w tegoroczne obchody Roku Ireny Sendlerowej. Na koniec nie zabrakło też debaty o asystenturze rodzinny i planach zmian ustawy o pomocy społecznej w aspekcie wykonywania zawodu pracownika socjalnego.