Filtry

[PILNE] Ogólnopolski Komitet Protestacyjny (OKP) spotkał się dzisiaj w Warszawie i postanowił o wszczęciu procedury, która finalnie ma doprowadzić do ogólnokrajowego strajku generalnego w pomocy społecznej. Zdecydowano również o dalszych formach protestu. Szczegóły dotyczące obu działań zostaną zaprezentowane w odrębnym komunikacie.

25 stycznia  br.- to dzień w którym pracownicy pomocy społecznej oddają masowo krew lub korzystają z możliwości odpoczynku. Jesteśmy przynajmniej w ponad 150 miejscowościach w Polsce, w których pracownicy już zadeklarowali swój udział w akcji. W ten sposób przy okazji zwracamy uwagę na nasze skandaliczne warunki pracy, postulaty wymagające rozwiązań legislacyjnych oraz trwającą od ubiegłego roku całkowitą bierność Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w odpowiedzi na nasz protest.

Ogólnopolski  Komitet Protestacyjny (OKP) przekazał postulaty środowiska, które były zbierane podczas "Czarnego Tygodnia w Pomocy Społecznej" w ramach akcji "Postulat za bierność". Od teraz żądania strony społecznej zostały rozszerzone, a informacja ich dotycząca wraz z aktualnym stanem trwającego sporu została także przekazana Premierowi Mateuszowi Morawieckiemu .

Z odpowiedzi Ministerstwa na pismo Federacji dotyczące planowanych zmian w ustawie o pomocy społecznej, bądących reakcją resortu na działania protestacyjne - wynika, że w grudniu złożono wniosek o wprowadzenie projektu nowelizacji do wykazu prac legislacyjnych. Co zostanie zmienione i w jakim zakresie zależeć będzie także od konsultacji, uzgodnień i opinii społecznych, a więc także od naszej postawy i działań w najbliższym czasie. 

Wzmacniamy naszą organizację w Bydgoszczy. Do Federacji przystąpili pracownicy zrzeszeni w drugim z bydgoskich związków tj. z Bydgoskiego Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej. Witamy i życzymy owocnej współpracy na rzecz tworzenia właściwych warunków pracy oraz płacy.

Światowy Dzień Pracy Socjalnej już 19 marca 2019 r. Oficjalna - polska wersja plakatu promującego wydarzenie jest już dostępna, a dzięki działaniom Andrzeja Gocłowskiego i uprzejmości Wydawnictwa Centrum AV z Częstochowy, informacja o obchodach znalazła się także po raz pierwszy w Kalendarzu Pracownika Socjalnego na 2019 rok. 

Trwa cykl bezpłatnych seminariów organizowanych w ramach projektu Akademii Pedagogiki Specjalnej, którego partnerem jest Federacja. Zapraszamy na trrzecie ze spotkań, które poświęcone będzie tematyce uzależnień. W siedzibie APS w dniu 22.01 br. spotkają się po raz kolejny akademicy oraz praktycy. Już dziś warto zaplanować i zgłosić swój udział w wydarzeniu.

Wiceminister Elżbieta Bojanowska - jak donoszą media - ma zostać odwołania ze stanowiska po burzy związanej z procedowanym projektem ustawy o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie. Jednak "poświęcenie" wiceminister nie zakończy szeregu wątpliwości, które pojawiły się przy tej okazji. O tryb procedowania ustawy i zaangażowane w nią osób oraz organizacji - pyta właśnie Federacja. 

Nowy rok zaczynamy od powiększenia naszej federacyjnej rodziny. Przystąpili do nas pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Ostrołęce, którzy zreszeni są w lokalnej organizacji związkowej należącej też do struktur OPZZ.

Pytaliście, więc czas działać dalej! Już 25 stycznia br. w całej Polsce oddajmy krew i pomóżmy ratować ludzkie życie, tak jak to czynimy codziennie. Przy okazji zwróćmy uwagę na sytuację pracowników pomocy społecznej. Zadbajmy by tego dnia nikogo nie zabrakło w stacjach krwiodawstwa. Razem – Silni!

Strona 1 z 2

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl