Wielkimi krokami zbliża się Ogólnopolska Pikieta Pracowników Pomocy Społecznej oraz Dzień Na Żądania w Pomocy Społecznej. Dziś przedstawiamy szczegóły wydarzenia.

Wszyscy do Warszawy! Wszyscy z żądaniami!

W dniu 12.10.2018 r. w Warszawie odbędzie się Ogólnopolska Pikieta Pracowników Pomocy Społecznej w ramach trwającego Ogólnopolskiego Protestu Pracowników Pomocy Społecznej. Poniżej podajemy szczegóły dotyczące manifestacji. Apelujemy do wszystkich, którym los pracowników publicznego sektora pomagania nie jest obojętny – by w tym dniu aktywnie włączyli się w działania protestacyjne. Od Waszej mobilizacji, determinacji, ale także i frekwencji zależeć będą efekty protestu oraz nasza wspólna przyszłość pracownicza i profesjonalna.

Zwracamy się do pracowników pomocy społecznej, niezależnie od  miejsca zatrudnienia oraz zajmowanego stanowiska by 12 października br. w całej Polsce wesprzeć Protest na jeden z dwóch sposobów:

1.      Przyjechać do Warszawy, gdzie przed siedzibą Ministerstwa o godzinie 12.00 - całe nasze środowisko zawodowe wyrazi swoje niezadowolenie z powodu lekceważenia, ignorowania oraz odrzucania postulatów mających na celu poprawę warunków zatrudnienia oraz udzielanej pomocy.

2.      Skorzystać z uprawnień pracowniczych i spędzić cały dzień z najbliższymi, przedłużając w ten sposób okres weekendowego odpoczynku od trudów oraz poświęceń związanych z wykonywaniem codziennych obowiązków. W ten sposób korzystając z prawa do odpoczynku symbolicznie wesprzecie nasze wspólne żądania związane m.in. z koniecznością zagwarantowania dodatkowego urlopu wypoczynkowego wśród grup zawodowych pomocy społecznej. Z tej formy chce skorzystać 90% pracowników wypełniających naszą ankietę.

Mobilizujemy się wzajemnie

Centralnym wydarzeniem 12.10 br. będzie Ogólnopolska Pikieta Pracowników Pomocy Społecznej w Warszawie. Nie może Was tam zabraknąć. Zwykle porównujemy się z innymi grupami zawodowymi, które skutecznie upominają się o realizację postulatów – górnikami, pielęgniarkami, lekarzami, nauczycielami itp. Wszyscy Oni wiedzą, że efekty działań nie przychodzą same, że udział każdej pojedynczego pracownika ma kluczowe znaczenie i że siła grupy zbudowana jest na mobilizacji jednostek. Z tego powodu, mając jedną z nielicznych okazji – musimy wspólnie zademonstrować jedność środowiska, determinację i walkę o godne warunki pracy. Wszyscy spotkajmy się 12 października w Warszawie o godzinie 12.00 na Skwerze Wolnego Słowa przy skrzyżowaniu ulic Nowogrodzkiej i Mysiej, tuż przy siedzibie MRPiPS. 

Bądźmy widoczni 

Zachęcamy Was by przygotować i zabrać ze sobą na manifestację: banery, plakaty, emblematy, spisane hasła, transparenty, trąbki, bębny, elementy stroju, flagi itp., które pozwolą Nasz tłum uczynić kolorowy i głośny, a Wam samym wyróżnić się i pozostać zapamiętanymi. Liczymy na Waszą kreatywność, inwencję oraz poczucie humoru.

Protestujmy "z głową"

Pamiętajcie, że demonstrujemy pokojowo – nie używamy narzędzi niebezpiecznych i zakazanych (rac, petard, otwartego ognia, elementów i narzędzi, które mogą kogoś przypadkowo lub celowo zranić itp.), ale także manifestujemy w sposób kulturalny. Nasz protest ma charakter branżowy i ponadpartyjny. Z tego powodu prosimy by nie zabierać ze sobą oznaczeń partii politycznych, nie agitować w ramach trwającej kampanii wyborczej, a także nie demonstrować w tematyce nie związanej z celem Protestu. Barwy związkowe są jak najbardziej akceptowane. Wszelkie przypadki łamania zasad, prowokowania lub agresji prosimy zgłaszać organizatorom, służbie informacyjno – porządkowej (osoby z identyfikatorami organizatora) oraz funkcjonariuszom Policji. Bądźmy uważni na innych demonstrantów oraz szanujmy pracę służb, które będą zabezpieczały wydarzenie.

Szczegóły dojazdu

Prosimy o wcześniejsze stawienie się na miejscu Pikiety. Demonstrujemy w dniu powszednim, a w Warszawie korki to codzienność, więc zachęcamy by docierając do nas korzystać z sieci transportu publicznego lub na piechotę. Jeśli dojeżdżacie w sposób zorganizowany (bus, autokar) – najdogodniej będzie, gdy wysiądziecie w Centrum Warszawy i na miejsce dotrzecie na własnych nogach, a następnie wyjedziecie już z umówionego miejsca zbiórki. Autokar, bus lub samochód  można również zostawić na parkingach przy głównych trasach i arteriach komunikacyjnych oraz stacjach metra i kolei w Warszawie tzw. sieć parkingów P+R, a na miejsce dojechać korzystając z szybkiej kolei miejskiej, tramwajów, metra (najbliższa stacja Centrum) oraz autobusów. Polecany parking dla autokarów znajduje się przy hali widowiskowo – sportowej Torwar, oddalonej od miejsca demonstracji o ok. 30 minut na piechotę. Pomocna w dotarciu może być aplikacja lub strona internetowa jakdojade.pl

Bądźmy na bieżąco

Śledźcie warunki pogodowe w dniu pikiety. Będziemy demonstrować niezależnie od tego czy pogoda okaże się przychylna.

Podążajcie też za nami w serwisach społecznościowych, gdzie na bieżąco będziemy informować o wszelkich zmianach w przebiegu wydarzenia.     

SZCZEGÓŁY WYDARZENIA

Termin: 12.10.2018 r. godzina 12.00-15.00

Miejsce: Warszawa, Skwer Wolnego Słowa (skrzyżowanie ul. Nowogrodzkiej i ul. Mysiej). Mapa okolicy

Zgłoszenia: Jeśli nie jesteś członkiem lub członkiem organizacji członkowskiej Federacji, ZZPS w Łodzi, KZ Solidarność MOPS w Sopocie lub OSAR – koniecznie wypełnij ankietę, która pozwoli nam oszacować liczbę uczestników i dostosować jej organizację do Waszych potrzeb.

Ramowy program pikiety (może ulec zmianie)

12.00 – Rozpoczęcie zgromadzenia przez przewodniczącego zgromadzenia, powitanie uczestników
12.10 – 13.00 Przemówienia przedstawicieli Ogólnopolskiego Komitetu Protestacyjnego Pracowników Pomocy Społecznej
13.00 – 14.00 Występ artystyczny
14.00 – 15.00 „Głos protestujących” – wystąpienia uczestników Pikiety
15.00 – Zamknięcie zgromadzenia przez przewodniczącego

 

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl