Nadal nie ma porozumienia w sprawie wszczętych sporów zbiorowych w GOPS w Wierzbicy. Strajk pracowników miejscowego Ośrodka może ulec rozszerzeniu - zapowiedział podczas spotkania z radnymi Gminy Wierzbica - Wiceprzewodniczący PFZPSiPS. 

W dniu 30.11.2015 r. przedstawiciele Związku Zawodowego Pracowników w Wierzbicy oraz Federacji usiłowali się spotkać zarówno z p.o. kierownika GOPS, jak i wójtem Wierzbicy. Pani kierownik, pomimo zapowiedzi przyjazdu związkowców, nie znalazła czasu na spotkanie tłumacząc się koniecznością złożenia zeznań na wystawione wezwanie policji; wójt Wierzbicy - jak poinformowała jego sekretarka - nie był obecny w urzędzie. Delegację związkową przyjęli natomiast radni z komisji społecznej oraz sekretarz gminy, która wobec konieczności przełożenia przez Federację zapowiedzianego spotkania w dniu 05.01.2016 r., wyraziła wstępną deklarację spotkania ze stroną związkową w dniu 08.01.2016 r. Także radni gminy zapowiedzieli zwołanie nadzwyczajnej sesji rady w dniu 07.01.2016 r. 

Strona związkowa prowadzi strajk dotyczący wzrostu wynagrodzeń w GOPS, drugi spór zbiorowy jest natomiast prowadzony w związku z działaniami pracodawcy wymierzonymi przeciw prawom i wolnościom związkowym (represje, ignorowanie żądań składanych w oparciu o ustawę o rozwiązywaniu sporów zbiorowych, a ostatnio również podważanie wyboru społecznej inspekcji pracy itd.).

Sytuacja w GOPS jest bardzo napięta i grozi dalszym paraliżem dla udzielanej pomocy mieszkańcom, co jednak nie skłania na razie miejscowych włodarzy do natychmiastowego rozpoczęcia dialogu.

Być może przełomowy okaże się przyszły tydzień, na który zaplanowano rozmowy z radnymi oraz organami wykonawczymi gminy, pod warunkiem jednak że w tym czasie nie dojdzie ze strony pracodawcy do eskalacji pozaprawnych działań wobec strajkujących pracowników.  

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl