Europejska Sieć Przeciwdziałania Ubóstwu (EAPN Polska) skierowała list do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, w którym podobnie jak Federacja domaga się zmian w zakresie przeprowadzania wywiadu w okresie epidemii, a także o uproszczenie procedury postępowania w sprawie zasiłków z pomocy społecznej i rejestracji jako osoba bezrobotna oraz ustalania prawa do zasiłku dla osób bezrobotnych. Kwestia wywiadu telefonicznego jest właśnie przedmiotem prac parlamentarnych i wszystko wskazuje, że zacznie obowiązywać w ciągu najbliższych dni. 

 EAPN Polska w liście skierowanym do Marleny Maląg zwraca się z wnioskiem o pilną interwencję, której celem będzie: 

▪ ułatwienie obywatelom i mieszkańcom Polski dostępu do świadczeń społecznych z pomocy społecznej oraz zasiłku dla osób bezrobotnych oraz

▪ umożliwienie pracownikom pomocy społecznej oraz publicznych służb zatrudnienia wykonywania swoich obowiązków przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa przewidzianych w okresie stanu epidemii. 

Obecnie zapotrzebowanie na wsparcie publiczne wśród obywateli i mieszkańców Polski może być większe ze względu na skutki epidemii covid-19. Jednocześnie ze względu na ograniczenia w działalności instytucji zabezpieczenia społecznego m.in. ośrodków pomocy społecznej i powiatowych urzędów pracy, dostęp do pomocy stał się utrudniony. Jednak tymczasowa zmiana i uproszczenie zasad przyznawania pomocy umożliwi prowadzenie postępowań administracyjnych w sposób efektywny i bezpieczny - stwierdza przewodniczący EAPN Polska dr. hab. Ryszard Szarfenberg.

Pełna treść wystąpienia dostępna jest tutaj

 

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla osób niezrzeszonych w Federacji, a chcących skorzystać z naszej pomocy związkowej znajduje się tutaj Zanim zwrócisz się o udzielenie przez nas pomocy związkowej (interwencja, poradnictwo) zapoznaj się z klauzulą, a następnie prześlij nam swoją zgodę na przetwarzanie danych w określonych zakresie. Bez Twojej zgody nie będziemy mogli zająć się Twoją sprawą.  

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

               

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl