Po kontroli przeprowadzonej na wniosek Federacji – Państwowa Inspekcja Pracy w Katowicach wniosła do sądu o ukaranie dyrektora MOPS w Bieruniu, który naruszył w sposób rażący przepisy prawa pracy, zwalniając bezprawnie naszą członkinię. Wcześniej dyrektor MOPS wymierzył karę naganny ww. pracownikowi, ale także sąd, tym razem pracy – uznał ww. działania pracodawcy jako sprzeczne z obowiązującymi przepisami. Działania dyrektora Ośrodka mają miejsce w czasie, gdy w Sądzie Karnym jest on oskarżany przez prokuraturę o psychiczne znęcanie się nad pracownikami, w tym właśnie nad ww. pracownikiem będącym członkiem Federacji.

 

Pomimo, iż Federacja o sytuacji pokrzywdzonych informowała burmistrza Bierunia – ten jak dotychczas nawet nie zawiesił w obowiązkach dyrektora MOPS. Nasza organizacja nie ustaje jednak w pomocy dla pokrzywdzonych pracowników, zapewniając im m.in. pomoc prawną.

Przedstawiciel naszej organizacji obecny był również na ostatniej rozprawie w sądzie karnym, gdzie toczy się proces dyrektora. Na nasz wniosek – Federacja została dopuszczona do udziału w tej sprawie na prawach organizacji społecznej. Oprócz PFZPSiPS, przebieg procesu monitorują i relacjonują media m.in. Nowe Info Tychy, portal SZOK Bieruń Lędziny oraz ostatnio także Radio TOK FM.   

Prywatność i ochrona danych osobowych

Ta strona internetowa używa ciasteczek do zarządzania funkcjami serwisu m.in w celach statystycznych. Używając naszej strony pozwalasz na zapisywanie tego typu informacji. Jeśli nie wyrażasz na powyższe zgody - zmień ustawienia przeglądarki. Więcej o polityce prywatności przeczytasz tutaj Klauzula informacyjna dot. danych osobowych dla użytkowników serwisu oraz członków Federacji znajduje się tutaj

Rekomendujemy

Partner merytoryczny

IFSW member

We are International Federation
of Social Workers member
Jesteśmy członkiem Międzynarodowej
Federacji Pracowników Socjalnych

Partner medialny

Polecamy serwis

Federacja na Twitterze

Media społecznościowe

Podążaj za nami w serwisach społecznościowych:

            

Kontakt

Adres siedziby:
ul. Jana Cybisa 7,
02-784 Warszawa
e-mail: kontakt@federacja-socjalnych.pl